Fiat i Opel podpisują umowę na następcę Combo

Fiat i Opel podpisują umowę na następcę Combo02.12.2010
Sektor samochodowy Grupy Fiat (Fiat Group Automobiles SpA, Turyn, Włochy) i Adam Opel GmbH (Rüsselsheim, Niemcy) podpisały kontrakt, na mocy którego od grudnia 2011 roku Fiat będzie dostarczał firmie Opel kilka wersji pojazdów.

Nowy model zastąpi lekki samochód dostawczy Opel Combo, którego produkcja zakończy się w czwartym kwartale 2011 roku. Nowe pojazdy, wykorzystujące płytę podłogową Fiata Doblo, produkowane będą w zakładach Tofas w tureckiej Bursie, gdzie wytwarzane jest Doblo. Będą one sprzedawane przez dealerów marek Vauxhall i Opel w Europie oraz na innych rynkach poza Ameryką Północną od stycznia 2012 roku.

Opel i Vauxhall zachowają nazwę Combo dla tego modelu, który będzie obejmował kilka odmian, w tym vana towarowego, wersję pasażerską i wersję do zabudowy. Zespół konstruktorów firmy Opel/Vauxhall w Rüsselsheim w Niemczech jest mocno zaangażowany w opracowanie nowych wersji modelu i współpracuje z Grupą Techniczno-Konstrukcyjną Grupy Fiata w Turynie we Włoszech.

Projekt zakłada wstępną dostawę do 6 000 pojazdów w 2011 roku. Planuje się, że cały program obejmie dostawę co najmniej 250 000 pojazdów. Zwiększy to całkowitą produkcję pojazdów na tej płycie podłogowej w zakładach Tofas do 1,3 miliona samochodów. Tofas to spółka joint venture Grupy Fiat Automobile i tureckiego Koc Holding, założona w 1968 roku.

Źródło: GM