Opel Antara nowej generacji w cenie od 26 780 euro

Opel Antara nowej generacji w cenie od 26 780 euro03.12.2010
Z trzema nowymi jednostkami napędowymi, udoskonaloną manualną i automatyczną skrzynią biegów, zmodyfikowanym podwoziem i nowym wnętrzem podnoszącym komfort Antara łączy w sobie terenowe zdolności z miejskim szykiem.

Dzięki atrakcyjnej cenie Opel Antara nowej generacji gwarantuje doskonałą jakość za przystępną cenę. W Niemczech ceny Antary 2.4l (125 kW/167 KM) z silnikiem benzynowym i napędem na przednie koła rozpoczynają się od 26 780 euro. W Polsce ceny będą znane na początku nowego roku i wówczas będzie można zacząć składać zamówienia.

Opel Antara nowej generacji w cenie od 26 780 euro 1 Ten elegancki crossover spełnia najsurowsze wymagania w kategoriach stylistyki, dynamiki jazdy, ekonomiczności i funkcjonalności. Udoskonaleniom towarzyszy stylowy design nadwozia i wnętrze dopracowane w kategoriach funkcjonalności, wrażeń wzrokowych i dotykowych. Dzięki możliwości wyboru napędu na koła przednie lub na wszystkie Antara stanowi doskonały wybór dla każdego.

Oferta jednostek napędowych obejmuje nowy, wysokoprężny silnik common-rail diesel o pojemności skokowej 2,2l oraz silnik benzynowy o pojemności 2,4l. Wysokoprężna jednostka o pojemności 2,2l dostępna jest w dwóch wersjach o mocy 120 kW/163 KM oraz 135 kW/184 KM. Wersja benzynowa, którą również udoskonalono, pozwala na osiągnięcie mocy rzędu 125 kW/167 KM. Jednostka wysokoprężna o mocy 163 KM, jak również jednostka benzynowa dostępne są z napędem na przednie lub na wszystkie koła i manualną lub automatyczną sześcioprzekładniową skrzynią biegów.

Wszystkie silniki spełniają wymogi norm emisji spalin Euro 5. W porównaniu z poprzednikami łączą one w sobie większą elastyczność i lepszą dynamikę jazdy ze znacznie niższym poziomem zużycia paliwa i emisji spalin.

Oba rodzaje skrzyni biegów dostępne są również w połączeniu z wysokoprężną jednostką napędową o mocy 184 KM, przy czym w tej konfiguracji napęd na wszystkie koła jest rozwiązaniem standardowym. Z nowymi silnikami zastosowano również zmodyfikowane podwozie charakteryzujące się wyjątkowym połączeniem dynamiki jazdy i komfortu zawieszenia.

Opel Antara nowej generacji w cenie od 26 780 euro 2 Charakterystyczne elementy nadwozia unowocześnionej Antary obejmują nowo-zaprojektowany grill przedni z firmowym chromowanym słupkiem Opla, nowe światła przeciwmgielne, nowe zabezpieczenie podwozia, zmodyfikowane światła tylne i duże, 19-calowe obręcze kół ze stopów metali lekkich. Dopracowane wnętrze cechują nowe materiały, z których wykonano panele i tapicerkę, zoptymalizowana grafika instrumentów pokładowych, nowa konsola środkowa, dodatkowa przestrzeń bagażowa, a także eleganckie oświetlenie. Opcjonalnie zamówić można szczególnie ekskluzywną wersję o nazwie Light Titanium z wykończeniem ze skóry.

Nowa Antara łączy w sobie wygląd sportowego pojazdu terenowego z miejskim szykiem. Jest praktyczna, funkcjonalna i wyposażona w najnowocześniejsze technologie – mówi Alain Visser, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i usług posprzedażnych. Z łatwością zauważyć można, iż przeszła ona istotne zmiany swojego charakteru. Dzięki zupełnie nowym silnikom i zmodyfikowanemu podwoziu samochód stał się o wiele bardziej dynamiczny i komfortowy. Mówiąc krótko: oferuje on niezaprzeczalną wartość dodatkową w kategoriach przyjemności płynącej z jazdy.

Źródło: Opel