Nowe miejsce produkcji Opla Vivaro/Renault Trafic

Nowe miejsce produkcji Opla Vivaro/Renault Trafic25.03.2011
Opel/Vauxhall i Renault ogłosiły dziś gdzie produkowane będą następnej generacji modele udanego Opla/Vauxhall Vivaro i Renault Trafic. Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na rok 2013. Firma Opel/Vauxhall potwierdza, że Vivaro następnej generacji ...

...będzie montowany w fabryce w Luton (Wielka Brytania). W konsekwencji, fabryka w Luton będzie nadal odgrywała ważną rolę w sieci produkcyjnej firmy Opel/Vauxhall.

Firma Renault w swojej fabryce w Sandouville produkować będzie nowej generacji model Renault Trafic, jak również wersję H2 nowej generacji Opla Vivaro. Zgodnie z wcześniejszymi komunikatami oczekuje się, że produkcja tego nowego vana w fabryce w Sandouville, po wprowadzeniu wszystkich wersji, osiągnie poziom 100 000 sztuk rocznie.

Opel/Vauxhall i Renault we wrześniu 2010 r. zdecydowały się kontynuować udaną współpracę w segmencie lekkich samochodów dostawczych. Współpraca ta sięga wstecz roku 1996, kiedy ogłoszony został projekt pierwszej generacji Opla/Vauxhall Movano i Renault Master. Od tego czasu współpraca została rozszerzona i objęła również model Vivaro/Trafic, zaś Movano/Master doczekał się już drugiej wspólnej generacji. W roku 2010 uruchomiony został nowej generacji projekt Renault Master i Opel/Vauxhall Movano Van z rozszerzoną gamą modelu, obejmującą wersje z napędem na tylne koła oraz dużą liczbą fabrycznie zmodyfikowanych samochodów.

Obecne modele Vivaro i Trafic po raz pierwszy zostały wyprodukowane w roku 2001 i do końca 2010 r. Opel/Vauxhall i Renault wypuściły na rynek ponad 1, 25 miliona egzemplarzy Vivaro i Trafic. Podczas gdy w fabrykach Opla/Vauxhall i Renault-Nissan opracowywane i produkowane są siostrzane modele, niezależnie są one wprowadzane na rynek i sprzedawane za pośrednictwem kanałów dystrybucyjnych obydwóch marek.

Źródło: Opel