Cztery światowe premiery Opla

Cztery światowe premiery Opla10.09.2005
Podczas 61 Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie (15 – 25 września 2005 roku) Opel zaprezentuje cztery światowe premiery i wiele innowacji. Oczekuje się, że uwagę odwiedzających Halę 8 zwróci dynamiczna Astra TwinTop cabrio-coupé ...

Rüsselsheim/Frankfurt. Podczas 61. Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie (15 – 25 września 2005 roku) Opel zaprezentuje cztery światowe premiery i wiele innowacji. Oczekuje się, że uwagę odwiedzających Halę 8 zwróci dynamiczna Astra TwinTop cabrio-coupé. Na szczególne zainteresowanie w czteromiejscowym samochodzie, który wejdzie do sprzedaży wiosną 2006 roku, zasługuje elektro-hydrauliczny składany dach stalowy. Dzięki nowatorskiej kinematyce trzyczęściowy układ zajmuje bardzo mało miejsca, pozostawiając dużo przestrzeni dla pasażerów i na bagaż.

Cztery światowe premiery Opla 1 Odwiedzający zobaczą także po raz pierwszy nowe modele OPC dostępne od listopada – pięciodrzwiową Vectrę i Vectrę kombi z silnikiem benzynowym 2.8 V6 turbo o mocy 255 KM. Inna nowość to druga generacja układu jezdnego IDSPlus, dostępna do chwili obecnej w elitarnych samochodach sportowych. W centrum zainteresowania znajdują się również technicznie udoskonalone nowe wersje Vectry i Signum o niezwykłym wyglądzie. Czwartą premierą jest nowa Zafira 1.6 CNG wyposażona w wyjątkowo oszczędny i przyjazny dla środowiska napęd na gaz ziemny.

Te światowe premiery uzupełnia gama innych nowości Opla. Przykładem może być Tigra TwinTop "Linea Rossa": ta specjalna wersja limitowana (1.500 pojazdów) dostępna jest w kolorach Metro i Star Silver z przyciągającym wzrok karminowym wnętrzem wykończonym materiałem i skórą. Model Combo w wersji na rok 2006 jest bardziej wszechstronny i atrakcyjny niż kiedykolwiek wcześniej. Wersja osobowa tego kompaktowego vana jest teraz standardowo wyposażona w klapę bagażnika podnoszoną do góry w miejsce otwieranych na boki drzwi.

Cztery światowe premiery Opla 2 Nowością jest także napędzane gazem ziemnym Combo 1.6 CNG.

Oprócz nowości Opel prezentuje odwiedzającym wystawę szeroki asortyment bieżących modeli, silników i technologii. Głównymi graczami są tutaj Astra i Zafira drugiej generacji, które właśnie dynamicznie wkroczyły na rynek. Astra dostępna jest w wersji pięciodrzwiowej, kombi i GTC. Od momentu rozpoczęcia sprzedaży w marcu 2004 roku w Europie wyprodukowano ponad 500.000 egzemplarzy tego bestsellera. W trakcie zakończonego niedawno w Europie "Testu Miliona Mil", największego w historii motoryzacji testu długodystansowego, znanego w Polsce pod nazwą "Wielkiego Testu Opla", zwycięzca testu porównawczego ponownie potwierdził swoją popularność.

Cztery światowe premiery Opla 3 Po Tigrze TwinTop i Signum tytuł "Mistrza Niemiec" w Raporcie J.D. Power 2005 uzyskała Astra jako model najbardziej pożądany. Popularność Astry i Zafiry wrośnie jeszcze bardziej po wprowadzeniu w październiku wersji OPC z silnikiem turbo o mocy 240 KM. Z myślą o klientach i o środowisku naturalnym Opel podjął kolejne działania w ramach inicjatywy dotyczącej filtrów cząstek stałych do silników wysokoprężnych: od 1 lipca wszystkie samochody osobowe z silnikiem diesla są standardowo wyposażone w filtr cząstek stałych.

Stoisko Opla w stylu "Raj na ziemi"

Stoiska Opla na 4.480 metrach kwadratowych w Hall 8, to urzeczywistnienie koncepcji "Raju na ziemi", wyróżniające się twórczym designem. Błękitne, niebieskie paski materiału unoszą się nad podłogą z jasnego drewna i oddzielają pomieszczenia, podkreślając jednocześnie formy ponad 40 eksponatów. Kolumny w hali przekształcone są w pomalowane na błyszczące na żółto filary. Środkowa arena otoczona jest ekranami multimedialnymi. W centrum uwagi znajduje się premierowa Astra TwinTop eksponowana na okrągłej, lśniącej platformie z wymyślnymi fontannami. Informacje dotyczące pojazdów dostępne są na licznych monitorach w różnych zakątkach tematycznych lub w głównej recepcji.