Opel Insignia OPC Unlimited - 270 km/h

Opel Insignia OPC Unlimited - 270 km/h13.05.2011
Opel Insignia w wariancie o mocy 239 kW/325 KM, wyróżniający się trzema pożądanymi przez wszystkich miłośników Opla literkami "OPC" - teraz dostępny jest również w wersji "Unlimited", w której usunięte zostało ograniczenie prędkości maksymalnej.

Jest to najlepszy obecnie model w ofercie Opla - z napędem na cztery koła w standardzie, który w pełni wykorzystuje dynamiczny potencjał pojazdu, oferując prędkości aż do 270 km/h (w wersji sedan z manualną skrzynią biegów).

Opel Insignia OPC Unlimited - 270 km/h 1 Jest to nasza odpowiedź na kierowane do nas często życzenia klientów.- mówi Alain Visser, vice prezes Opel AG odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i usługi posprzedażne. Nabywcy modelu Insignia OPC są na ogół doświadczonymi i odpowiedzialnymi kierowcami, którzy pragną cieszyć się jazdą, podczas której wykorzystywane są wszystkie możliwości techniczne auta.

Opla Insignia OPC ‘Unlimited’ wizualnie wyróżnia niebieskie logo Brembo oraz nowa stylistyka obrotomierza i licznika prędkości. Planowana jest również specjalna edycja samochodu obklejonego czarną, matową folią.

Flagowy model w ofercie Opla dostępny jest z 6 biegową, manualną skrzynią biegów w trzech wersjach nadwozia. Klient może wybrać czterodrzwiową wersję sedan, pięciodrzwiowy hatchback oraz Sports Tourer OPC kombi, który dwa razy zdobył miano “Sportowego Samochodu Roku” (w 2009 i 2010) w rankingu niemieckiego magazynu “AutoBild Samochody Sportowe”.

W skład pakietu dla kupującego wersję ‘Unlimited’ wchodzi kurs bezpiecznej jazdy OPC na torze testowym Opla w Dudenhofen. Świeżo upieczeni właściciele tego modelu, pracując pod okiem doświadczonych kierowców wyścigowych, nauczą się jak wykorzystywać dynamiczny potencjał swojego samochodu w sposób pewny i bezpieczny. Patronat nad kursem objął ambasador marki Opel Joachim Winkelhock.

Opel Insignia OPC Unlimited - 270 km/h 2 Właściwości jezdne nowego wariantu ‘Unlimited’ są identyczne jak w przypadku wariantu z ograniczoną prędkością, jedyną różnicą jest większa prędkość maksymalna dla wersji “Unlimited”. Insignia OPC przyśpiesza od 0 do 100 km/h w czasie od 6.0 do 6.6s, w zależności od rodzaju nadwozia i skrzyni zmiany biegów. W cyklu mieszanym zużycie paliwa i emisja CO2 wynoszą od 10.6 l/100 km i 249 g/km do 11.0l/100 km i 259 g/km.

Opcja alternatywna powertrain: nowa 6 biegowa automatyczna skrzynia zmiany biegów
Nowa 6 biegowa automatyczna skrzynia biegów łączy w sobie sportową dynamikę i komfort jazdy odpowiadające najwyższym standardom. Jest to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnej, manualnie obsługiwanej skrzyni biegów. Oprócz funkcji automatycznej, jest również funkcja umożliwiająca zmianę trybu na manualny – z opcją zmiany biegów za pomocą przycisków na kierownicy. System kontrolny transmisji w modelu Insignia OPC połączony jest z mechatronicznym podwoziem FlexRide. Oprócz standardowego ustawienia najlepszego w codziennej eksploatacji napędu, któryzapewnia zbalansowany rozkład siły na cztery koła, dostępne są jeszcze dwa inne tryby. Tryb ‘Sport’ oferuje większą zwinność i szybszą reakcję pojazdu, natomiast w trybie ‘OPC’ kierowanie pojazdem staje się bardziej bezpośrednie, twarde i bezkompromisowo dynamiczne. Charakterystyka przełożeń automatycznej skrzyni biegów modelu OPC zmodyfikowana została pod kątem zapewnienia jeszcze większej przyjemności z jazdy; a w trybie standardowym i sportowym dostosowuje się ona do warunków panujących na drodze.

Opel Insignia OPC Unlimited - 270 km/h 3 Insignia OPC wyposażona jest w innowacyjny system Adaptive 4x4, który zapewnia precyzję w obsłudze, maksymalną stabilność oraz pełne wykorzystanie dostępnej trakcji. System ten wykorzystuje sportowy dyferencjał z wielodyskowym sprzęgłem hydraulicznym typu Haldex oraz elektroniczny centralny i tylny, ograniczony mechanizm różnicowy (eLSD).

Podobnie jak wszystkie modele Opel Performance, model Insignia OPC ‘Unlimited’ został poddany specjalnemu programowi testowemu OPC na długości 10 000 km. Test ten potwierdził precyzję dostrojenia i długą wytrzymałość pojazdu w najsurowszych możliwych warunkach na torze Nürburgring Nordschleife. Całkowite przeciążenie pojazdu podczas trwania testu oceniono na poziom 18, co odpowiada przejechaniu 180 000 km w normalnych warunkach.

Sprzedaż tego najszybszego seryjnie produkowanego samochodu w historii firmy Opel ma rozpocząć się w kwietniu 2011.

Źródło: Opel