Opel pełną parą do przodu

Opel pełną parą do przodu13.05.2011
Opel/Vauxhall planuje wprowadzenie dodatkowych zmian w swoich zakładach w Gliwicach oraz w Ellesmere Port (Wielka Brytania), aby sprostać wysokiemu zapotrzebowaniu na Astrę Sports Tourer oraz Astrę 5-drzwiową. W sumie firma planuje ...

...osiem dodatkowych zmian w każdym zakładzie w okresie maja, czerwca i lipca. Obecnie Opel/Vauxhall uruchamia trzeci zakład produkcji Astry. Trwają przygotowania do uruchomienia produkcji Astry w Rüsselsheim. Mimo że nadal trwa pełna produkcja samochodu Insignia, inżynierowie produkcji już przygotowują systemy, maszyny i narzędzia do montażu 5-drzwiowego modelu kompakt. Od końca sierpnia, Astra będzie montowana na tej samej linii produkcyjnej co flagowy model Opla –Insignia.

W zeszłym tygodniu firma-matka Opla – GM –ogłosiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał. W Europie, gdzie wynik w dużym stopniu jest kreowany przez Opel/Vauxhall, po raz pierwszy od roku 2007 spółka nie odnotowała strat.

Karl-Friedrich Stracke, dyrektor generalny AdamOpel AG, powiedział: Dzięki aktualizacji swojej oferty produktowej, Opel nadal odnosi sukcesy. W szczególności nadal rośnie popularność Astry, a obecnie po dodaniu nowych zmian będziemy w stanie jeszcze lepiej wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klienta. Planowane wprowadzenie na rynek modelu Astra GTC sprawi, że do historii sukcesów tej serii modeli dopiszemy wyjątkowo sportowy rozdział.

Źródło: Opel