Nowy Opel Zafira Tourer

Nowy Opel Zafira Tourer18.05.2011
Nowy Opel Zafira Tourer zadebiutuje podczas 64 Międzynarodowej Wystawy Motoryzacyjnej we Frankfurcie nad Menem, w dniach 15-25 września. Na co możemy liczyć w nowej odsłonie monocaba? Na przeprojektowany układ foteli Flex7, ...

...nowe technologie, większy poziom komfortu i bezpieczeństwa.

Nowy Opel Zafira Tourer 1 Koncepcję układu siedzeń Flex7 zmieniono w ten sposób, że trzeci rząd foteli nadal można ukryć w podłodze przedziału bagażowego, jednak drugi rząd nie jest już kanapą, lecz składa się z trzech, osobnych foteli, które można złożyć na płasko niezależnie od siebie. Każdy z nich można także przesunąć pionowo o 210 mm. Oparcie środkowego fotela w drugim rzędzie można także złożyć i obrócić tak, by stworzyło wygodne podłokietniki dla pasażerów zajmujących miejsca na fotelach po prawej i lewej stronie.

Pojemność bagażowa nowej Zafiry wynosi teraz 710 l przy konfiguracji pięcioosobowej (o 65 l więcej niż w przypadku aktualnej wersji) i 1860 l, gdy wszystkie tylne siedzenia są złożone (o 40 l więcej w porównaniu z aktualną wersją). Poszerzono także rozstaw kół i osi oraz zmodyfikowano zawieszenie Zafiry.

Nowością w systemach wspomagających kierowcę jest adaptacyjny tempomat wykorzystujący radar z niezależnym systemem ograniczającym skutki kolizji oraz szerokokątna kamera Opel Eye drugiej generacji rozpoznająca znaki drogowe i oceniająca odległość od następnego samochodu. Oprócz tego w Zafirze Tourer zadebiutują system wykrywania martwego punktu w lusterkach Side Blind Spot Alert i zaawansowany asystent parkowania.

Nowy Opel Zafira Tourer 2 Opel Zafira Tourer będzie dostępny z trzema wersjami 2-litrowego turbodiesla CDTI znanymi z modeli Astra i Insignia o mocy 110 KM, 130 KM i 165 KM. Oferta jednostek benzynowych obejmuje zoptymalizowane pod kątem zużycia paliwa turbodoładowane silniki ECOTEC o pojemności 1,4 l. i mocy 120 KM lub 140 KM. Jednostki napędowe będą mogły współpracować z 6-biegową przekładnią manualną lub automatyczną. Klienci będą mogli także nabyć wersje Zafiry Tourer korzystające z technologii Start/Stop.

Wkrótce po debiucie Zafiry Tourer ma pojawić się także jej wyjątkowo oszczędny wariant ecoFLEX oraz wersje z napędem CNG i LPG, a po kilku miesiącach także wersje z mocniejszymi silnikami.

Źródło: Opel, opracowanie: BM