Od dziś można zarezerwować Opla Amperę w Polsce

Od dziś można zarezerwować Opla Amperę w Polsce06.07.2011
Nadszedł czas napędu elektrycznego: dziś rozpoczyna się przyjmowanie rezerwacji modelu Ampera - pierwszego w Europie samochodu elektrycznego o zwiększonym zasięgu, mającego ukazać się w Polsce w połowie 2012 r.

Sugerowana przez producenta cena detaliczna będzie się rozpoczynać w Polsce od równowartości 45 600 euro.

Aby sprostać wciąż rosnącemu zainteresowaniu firm i osób prywatnych, Opel w Polsce uruchomił właśnie moduł rezerwacyjny. Wszyscy zainteresowani mogą zarejestrować się na stronie internetowej www.opel-ampera.pl (zakładka Ampera – Rezerwacja) i dołączyć do grona e-pionierów, aby otrzymywać najnowsze informacje na temat samochodu i móc odbyć jazdę próbną. Ponadto znajdą się oni wśród pierwszych właścicieli tego rewolucyjnego rodzinnego samochodu elektrycznego. Sprzedaż rozpocznie się w połowie 2012 r.

Ampera wyznacza nowe standardy dla samochodów elektrycznych. Żadne inne tego typu auto nie zapewnia takiej swobody – mówi Peter Fahrni, dyrektor generalny Opla w Polsce, Jesteśmy dumni mogąc w tak krótkim czasie dołączyć do krajów które będą oferowały Amperę. Dzięki modułowi rezerwacyjnemu, klienci z Polski będą mogli dołączyć do grona ponad 5 000 e-pionierów w Europie, którzy już złożyli zamówienia.

Napęd elektryczny jest najlepszym rozwiązaniem pozwalającym na redukcji emisji spalin i większe uniezależnienie od paliw kopalnych. Jeżeli jednak samochody elektryczne mają być korzystne dla środowiska naturalnego i społeczeństwa, muszą być atrakcyjne dla wielu odbiorców, a nie tylko dla mieszkańców miast. Obecnie osiągnięcie tak ambitnego celu stało się dużo łatwiejsze dzięki rewolucyjnej Amperze z napędem elektrycznym.

Większość kierowców bez trudu przekona się do tego modelu. Stanie się tak nie tylko dzięki wysokiej pojemności akumulatora litowo-jonowego (16 kWh), ale także unikalnej technologii napędu elektrycznego, która umożliwia zwiększenie zasięgu pojazdu.

Ampera odznacza się innowacyjnością, a także wieloma innymi atutami, do których należy zerowa emisja spalin (przy zasilaniu z akumulatora) oraz doskonała dynamika pracy silnika. Jest ona ponadto pozbawiona typowych dla napędów elektrycznych wad, jakimi są ograniczony zasięg oraz długi czas ładowania akumulatora.

Wszystkie te cechy sprawiają, że pięciodrzwiowy, czteroosobowy Opel Ampera jest pierwszym w Europie samochodem elektrycznym pozwalającym kierowcy na swobodną jazdę bez obaw o stan akumulatora.

Niektórzy producenci aut zdecydowali się na podzielenie ceny samochodu elektrycznego na dwie części: cenę podstawową samochodu oraz ratę leasingową za akumulator. Czyni to cenę samochodu bardziej atrakcyjną, ponieważ nie uwzględnia ona raty leasingowej za akumulator. Comiesięczne raty leasingowe spłacane są przez kilka lat, a całkowita cena takiego samochodu jest zbliżona do ceny samochodu podanej z uwzględnieniem ceny akumulatora. Dzięki połączeniu ceny akumulatora i pojazdu oferta cenowa Opla jest przejrzysta. Opel bada także preferencje przyszłych klientów Ampery w zakresie form płatności i zasad leasingu. Konkretne propozycje zostaną przedstawione w późniejszym terminie.

Źródło: Opel