Opel Ampera z wypożyczalni

Opel Ampera z wypożyczalni12.07.2011
Opel, jeden z największych europejskich producentów samochodów oraz Europcar, firma zajmująca się wynajmem pojazdów ogłosiły właśnie porozumienie na mocy którego, począwszy od końca roku 2011, elektryczny samochód Opel Ampera ...

...dostępny będzie w wypożyczalniach Europcar w całej Europie. Opel zamierza otworzyć nowy segment na europejskim rynku motoryzacyjnym i tym samym zamierza wcielić się w rolę trendsettera w zakresie nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych. Poprzez premierę Ampery, Opel oraz Europcar łączą swoje siły aby promować mobilność elektryczną oraz poszerzać grono użytkowników transportu elektrycznego. Pierwszym krokiem ku temu ma być wprowadzenie do niemieckich placówek firmy Europcar pierwszych sztuk pojazdu Ampera już w listopadzie tego roku, wkrótce potem samochody trafią do przedstawicielstw Europcar w Belgii i Holandii. W następnej kolejności, czyli na początku roku 2012 Ople Ampera zasilą ofertę Europcar we Francji, Włoszech, Portugalii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Samochody elektryczne to jedno z najlepszych długoterminowych rozwiązań ekologicznych, będące w stanie zaspokoić potrzeby energetyczne społeczeństwa. Zamiar wprowadzenia przez firmę Europcar Opla Ampery w swoją bieżącą działalność biznesową jest najlepszym dowodem na to, że nasz elektryczny samochód o rozszerzonym zasięgu nadaje się idealnie do codziennego użytkowania – nawet jako samochód flotowy na bardzo konkurencyjnym rynku wypożyczalni samochodów, mówi Alain Visser, Vice-prezes marki Opel/Vauxhall odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i usługi posprzedażne.

Źródło: Opel