Nowy Opel GT: wielki powrót legendarnej nazwy

Nowy Opel GT: wielki powrót legendarnej nazwy20.01.2006
Klasyczny slogan "Nur Fliegen ist schöner" ("Przyjemniejsze jest tylko latanie"), który na trwałe zapisał się w historii reklamy promował opla GT – auto, które samo stało się klasykiem. Dziś Opel wskrzesza tę legendę ...

Klasyczny slogan "Nur Fliegen ist schöner" ("Przyjemniejsze jest tylko latanie"), który na trwałe zapisał się w historii reklamy promował opla GT – auto, które samo stało się klasykiem. Dziś Opel wskrzesza tę legendę, prezentując nowy sportowy samochód, nawiązujący do tak udanej koncepcji swojego poprzednika.

Nowy Opel GT: wielki powrót legendarnej nazwy 1 Nowy dwumiejscowy model GT charakteryzuje się atrakcyjną sylwetką nakreśloną zdecydowanymi liniami. Pojazd wyposażony jest w potężny czterocylindrowy silnik napędzający tylne koła. Miejscem światowej premiery nowego roadstera będzie tegoroczny Salon Motoryzacyjny w Genewie.

Pojawienie się oryginalnego GT było jak grom z jasnego nieba. Prezentacja dwumiejscowego sportowego auta marki Opel na Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie w 1965 r. zaskoczyła wszystkich – zwłaszcza, że GT zupełnie odbiegało od trendów stylizacyjnych dominujących wówczas w Europie. Inspiracją dla zaokrąglonych linii był tzw. "kształt butelki coli" – nowy styl rodem z USA. Charakterystyczne nadwozie miało nisko opadający przód, wysuwane reflektory, mocno wysklepione nadkola, zwężenie powyżej linii okien, a jeszcze bardziej wyraziste tylne błotniki przechodziły w ostro ścięty tył. W latach 1968-1973 wyprodukowano ponad 100 000 egzemplarzy modelu GT, który stał się później autem niezwykle cenionym przez kolekcjonerów.