Opel na 76 Salonie Samochodowym w Genewie

Opel na 76 Salonie Samochodowym w Genewie07.03.2006
Podczas 76. Salonu Samochodowego w Genewie (2 – 12 marca 2006 roku) Opel prezentuje jedną światową premierę i kilka nowych produktów. Całkowicie nowy model GT zostanie zaprezentowany po raz pierwszy na stoisku Opla w Hali 1 genewskiego centrum Palexpo ...

Genewa. Podczas 76. Salonu Samochodowego w Genewie (2 – 12 marca 2006 roku) Opel prezentuje jedną światową premierę i kilka nowych produktów. Całkowicie nowy model GT zostanie zaprezentowany po raz pierwszy na stoisku Opla w Hali 1 genewskiego centrum Palexpo. Dzięki ekscytującej, klarownej linii, napędowi na tylną oś i turbodoładowanemu silnikowi o mocy 260 KM ten nowy, sportowy samochód nawiązuje do udanej koncepcji oryginalnego modelu GT, który pojawił się na rynku w 1968 roku. Rozpoczęcie sprzedaży nowego dwuosobowego pojazdu oczekiwane jest wiosną 2007 roku.

Opel na 76 Salonie Samochodowym w Genewie 1 Dwa inne modele prezentowane w trakcie Salonu uzupełniają gamę kabrioletów Opla. Dynamiczny kabriolet coupé Astra TwinTop z trzyczęściowym, składanym stalowym dachem to czteromiejscowy pojazd, który pojawi się w salonach Opla w maju, tuż przed rozpoczęciem sezonu letniego. Podobnie jak Tigra TwinTop, Astra wykorzystuje ciekawą konstrukcję dachu, łącząc obszerną przestrzeń dla pasażerów i przestrzeń bagażową z wyważoną wielkością nadwozia.

Na stoisku Opla zaprezentowana zostanie również nowa wersja wielofunkcyjnego minivana Meriva z odmłodzonym designem, nowymi silnikami i wyjątkowym pakietem technicznym. Całkowitą nowością wśród modeli Meriva jest wyczynowa wersja OPC, wyposażona w turbodoładowany silnik o mocy 180 KM i rozwijająca maksymalną prędkość ponad 220 km/h. Meriva OPC poszerza rodzinę sportowych, wyjątkowych modeli

OPC do pięciu pojazdów, przyłączając się do Astry OPC, Zafiry OPC, Vectry OPC i Vectry kombi OPC. Nowa wersja Zafiry 1.6 CNG na sprężony, jednowartościowy gaz ziemny, to wzorcowa ekonomiczność i przyjazny dla środowiska charakter.

Opel prezentuje również w Genewie kilka istniejących modeli w bardziej zróżnicowanej i atrakcyjniejszej formie niż dotychczas. Nowy, najmocniejszy silnik w Oplu Signum to turbodoładowana jednostka ECOTEC V6 2.8 S o mocy 184 kW/250 KM (poprzednio 169 kW/230 KM), sprawiająca, że Signum Sport jedzie jeszcze szybciej. Czołowy model floty Opla wyposażony jest standardowo w 18-calowe felgi z lekkich stopów w układzie Y, podkreślające dynamiczny charakter samochodu. Drugim nowym silnikiem Signum jest nowoczesna jednostka benzynowa 1.8 o mocy 103 kW/140 KM, znana z modelu Zafira. Szesnastozaworowy, czterocylindrowy silnik dostępny jest także w Astrze i Vectrze.