Insignia Cross Four, nowe kombi AWD od Opla?

Insignia Cross Four, nowe kombi AWD od Opla?02.01.2012
Jak donosi serwis leftlanenews.com Opel planuje zawłaszczyć dla siebie kawałek niszy rynkowej stworzonej przez Audi w 2000 roku, kiedy to ten niemiecki producent stworzył pierwszą generację Allroad. Wkrótce podążyły za nim inne marki ...

...– Peugeot z modelem 509 RXH, Volkswagen z Passatem Alltrack, Skoda z Octavią Scout i Alfa Romeo z Crosswagonem Q4.

Insignia Cross Four, nowe kombi AWD od Opla? 1Podobno teraz Opel postanowił stworzyć kombi w tym samym stylu. Zgodnie z sugestiami dziennikarzy leftlanenews.com nowy model będzie nosić nazwę Insignia Cross Four i wejdzie do sprzedaży w połowie tego roku.

Cross Four ma bazować na Insignii Sport Tourer, a pod maską kryć 4-cylindrowego diesla CDTI o mocy 160 KM lub 195 KM, gdy zostanie uzupełniony o dwie turbosprężarki. Jednostka napędowa będzie mogła współpracować z przekładnią ręczną lub automatyczną.

Stylistycznie nadwozie Opla Insignii Cross Four ma się wyróżniać specjalnymi wykończeniami z aluminium i tworzywa sztucznego.

Insignia Cross Four, nowe kombi AWD od Opla? 2 Insignia Cross Four ma zostać wyposażona w napęd na wszystkie koła i zawieszenie Flex Ride o zmiennej sztywności i regulowanej wysokości.

Istnieje prawdopodobieństwo, że Cross Four zadebiutuje w lutym podczas salonu motoryzacyjnego w Brukseli.

Źródło: leftlanenews.com, Opel, opracowanie: BM