Opel świętuje 150 rocznicę powstania firmy

Opel świętuje 150 rocznicę powstania firmy04.04.2012
W tym roku Opel obchodzi szczególnie wyjątkowe urodziny. 150 lat temu, w roku 1862, Adam Opel założył firmę w mieście Rüsselsheim, w Kraju Związkowym Hesji, która w przyszłości miała stać się jednym z największych producentów samochodów w Europie.

Specjalnie na tę okazję na rynek zostało wprowadzonych kilka urodzinowych edycji modeli Opla, wzbogaconych o dodatkowe elementy wyposażenia. Opel przygotował kolekcję urodzinowych modeli, składającą się z Corsy, Merivy i Astry, pod nazwą „Opel Edition 150”.

Dla klientów w Polsce, jubileuszowe edycje Corsy i Merivy są wyposażone w 16-calowe aluminiowe felgi, wyjątkową tapicerkę i specjalne nakładki na progi. Corsa została dodatkowo wyposażona w poduszki boczne. Meriva natomiast z okazji jubileuszu otrzymała przedni podłokietnik instalowany w szyny Flex Rail oraz przyciemniane szyby tylne-boczne oraz tylną.

Astra „Opel Edition 150” została wyposażona na urodziny marki w 17-calowe strukturalne felgi oraz tak, jak w przypadku Corsy i Merivy, w wyjątkową tapicerkę i specjalne nakładki na progi. Astra ponadto jest wyposażona w następujące elementy:

  • Czujnik parkowania przód i tył
  • Komputer pokładowy
  • Skórzaną kierownicę wielofunkcyjną
  • Radio CD 400 z 7 głośnikami
  • oraz pakiet foteli komfort .

Wszystkie jubileuszowe modele Opla wyróżniają się specjalnym oznakowaniem plakietką „Opel Edition 150” oraz aluminiowym nadprożom z wytłoczonym napisem „OPEL”.

Klienci, którzy odwiedzą salony Opla, dostrzegą modele „Opel Edition 150” w specjalnie wyodrębnionych i oznakowanych sektorach. Dodatkowo modele na 150 lecie Opla są w kolorach czerwonym i czarnym. Oferta ważna jest od dziś do końca roku modelowego, co w praktyce oznacza, że do końca 2012 roku, będzie można kupić Corsę, Merivę i Astrę z wyposażeniem specjalnej edycji.

Źródło: Opel