Będzie Opel Zafira Tourer BiTurbo Diesel

Będzie Opel Zafira Tourer BiTurbo Diesel29.01.2013
Na rynku europejskim mamy szeroki wybór dużych samochodów mogących przewieźć do siedmiu osób na raz, które oprócz tego mają też obszerne bagażniki. Jednak, jeśli chcielibyśmy połączyć powyższe cechy z większą dawką mocy pod pedałem gazu...

... i oszczędnym zużyciem paliwa, to sytuacja nie wygląda już tak różowo.

Jednak, jak donosi serwis Autoevolution, Opel nie zapomniał, że rodzinne samochody mogą też dostarczać niezapomnianych wrażeń z jazdy i zamierza wyposażyć swojego innowacyjnego vana, Zafirę Tourer, w jeden z najbardziej interesujących silników, jaki znajduje się w ofercie niemieckiego producenta.

Pod maską Opla Zafiry Tourer znajdzie się 2-litrowy silnik wysokoprężny CDTI BiTurbo, który sprawi, że w jej specyfikacji w rubryce „moc” pojawi się wartość 195 KM, a w rubryce „maksymalny moment obrotowy” wskazanie: 400 Nm.

CDTI to ta sama jednostka napędowa, jaką znaleźć można w Oplach Astra lub Insignia. W przypadku Zafiry Tourer przyspieszenie z miejsca do 100 km/h będzie zajmować 8,9 sekundy. Kolejnym pozytywnym aspektem zastosowania 2-litrowego diesla biturbo w Zafirze Tourer jest skromny apetyt na paliwo. Zafira z tym silnikiem zgodnie z zapewnieniami producenta ma potrzebować jedynie 5,6 l oleju napędowego na 100 km.

Pierwsze dostawy Opla Zafira Tourer z nowym silnikiem rozpoczną się w kwietniu tego roku.

Źródło: Opel, autoevolution.com, opracowanie: BM