Opel Cascada – ruszyła produkcja w Gliwicach

Opel Cascada – ruszyła produkcja w Gliwicach28.02.2013
Dziś po raz pierwszy z taśm montażowych gliwickiej fabryki Opla zjechał egzemplarz modelu Cascada. Pierwszy wyprodukowany seryjnie egzemplarz Cascady miał białe nadwozie i silnik benzynowy turbo o pojemności 1,6 l.

Nowy, czteroosobowy kabriolet niemieckiej marki oficjalną premierę ma jeszcze przed sobą - zadebiutuje publicznie 5 marca podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie.

Opel Cascada to czteroosobowy kabriolet o wydłużonej sylwetce nawiązujący do klasycznych modeli tego typu, oferowanych przez niemieckiego producenta w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w. Jest samochodem średniej wielkości – mierzy niecałe 4,7 m długości i 1,84 m szerokości. Klienci będą mogli wybierać spośród dziesięciu kolorów lakieru nadwozia, trzech odcieni składanego dachu, czterech wariantów wyposażenia i dziesięciu stylów obręczy z lekkich stopów o średnicy od 17 do 20 cali.

Gama silników benzynowych obejmuje: 1,4-litrową jednostkę turbo o mocy 88 kW/120 KM lub 103 kW/140 KM i 1,6-litrowy silnik SIDI Turbo z systemem wtrysku bezpośredniego o mocy 125 kW/170 KM. Jeśli wolimy jednostki wysokoprężne, to do wyboru mamy 2-litrowego CDTI ecoFLEX o mocy 121 kW/165 KM. Wkrótce dołączy do niego jednostka BiTurbo CDTI ecoFLEX o pojemności 2 litrów i mocy 143 kW/195 KM przy maksymalnym obrocie rzędu 400 Nm, z sześciobiegową ręczną skrzynią biegów oraz technologią Start/Stop.

Źródło: Opel, opracowanie: BM