Światowa premiera nowej wersji Vivaro

Światowa premiera nowej wersji Vivaro12.09.2006
Podczas Salonu Samochodów Dostawczych w Hanowerze (Hala 12, stoisko C 12, 21-28 września) Opel zaprezentuje zwiedzającym nowe wersje modeli Vivaro i Movano oraz uaktualniony program dostawczego modelu Astra Van ...

Rüsselsheim. Podczas Salonu Samochodów Dostawczych w Hanowerze (Hala 12, stoisko C 12, 21-28 września) Opel zaprezentuje zwiedzającym nowe wersje modeli Vivaro i Movano oraz uaktualniony program dostawczego modelu Astra Van.

Światowa premiera nowej wersji Vivaro 1 Vivaro wchodzi na rynek z odświeżonym wyglądem, nowymi, mocniejszymi silnikami (zgodnymi z wymaganiami normy emisji spalin Euro 4), udoskonalonymi rozwiązaniami technologicznymi, dwiema nowymi wersjami z opuszczanymi burtami oraz z poszerzonym zakresem wyposażenia. Movano także otrzymało nowe, mocniejsze silniki i jest teraz wyposażone w system ESPPlus. Nowe wersje można zamawiać już od września. Vivaro pojawi się u dealerów w październiku, zaś Movano w grudniu. Dzięki tym nowym wersjom Opel wzmocni swoją obecność w rozwijającym się segmencie pojazdów dostawczych o masie całkowitej do 3,5 tony. Wraz z brytyjską marką siostrzaną Vauxhall, Opel ponad dwukrotnie zwiększył sprzedaż w Europie Zachodniej i Środkowej w latach 2001-2005 – od ponad 80 000 do ponad 180 000 pojazdów. Ten imponujący sukces sprawia, że firma jest najszybciej rozwijającym się producentem samochodów dostawczych w Europie.

Inną ciekawostką Salonu w Hanowerze jest filia GM, Allison Transmission (stoisko G 52), która prezentuje dwusystemowy układ hybrydowy wykorzystywany w autobusach w USA od 2004 roku, który będzie niedługo dostarczany producentom europejskim.

Źródło: GM Poland