Pierwsze spojrzenie na model Opel GT Concept

Pierwsze spojrzenie na model Opel GT Concept25.01.2016
Nowy krótki film jako przedsmak nadchodzącej światowej premiery tego zachwycającego, a zarazem zdecydowanie sportowego samochodu. Dyrektor generalny Grupy Opel, Dr Karl-Thomas Neumann, na krótką chwilę uchyla drzwi, za którymi kryje się przyszłość, i zachęca: ...

Opel zyskał nowe wcielenie. Przekonaj się, co będzie dalej.

Jego słowa odnoszą się do modelu Opel GT Concept, który będzie można po raz pierwszy podziwiać w całej okazałości podczas nadchodzącego Salonu Samochodowego w Genewie (3–13 marca 2016 r.).

Film i pierwsze zdjęcie samochodu, ukazujące podwójną rurę wydechową, nawet bez wykorzystania stylistyki retro, przywodzą na myśl dwa awangardowe modele marki. Widoczna przez moment, czerwona opona przednia GT Concept przywodzi na myśl motocykl Motoclub 500, który w 1928 r., kiedy to pojawił się w sprzedaży, uznawany był za pojazd futurystyczny. Dwie rury wydechowe, między którymi znajduje się logo GT, również odwołują się do ikony stylu: w 1965 r. na Salonie Samochodowym we Frankfurcie firma Opel zaprezentowała awangardowy model Experimental GT, pierwszy samochód koncepcyjny zaprojektowany przez europejskiego producenta. Experimental GT był supernowoczesnym samochodem typu coupe o rzeźbiarskiej stylistyce, charakteryzującym się prostotą, minimalizmem, a przy tym zachwycającym wysokimi osiągami. Nowy model Concept GT bazuje na tej samej filozofii stylistycznej.


Źródło: Opel