Koncepcyjne studium Mission E Cross Turismo skierowane do produkcji seryjnej

Koncepcyjne studium Mission E Cross Turismo skierowane do produkcji seryjnej22.10.2018
Drugi elektryczny atleta z Zuffenhausen: 18 października rada nadzorcza Porsche AG zatwierdziła seryjną produkcję koncepcyjnego studium Mission E Cross Turismo.

Na potrzeby budowy pojazdu, który zadebiutował podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie, producent sportowych samochodów stworzy w swojej siedzibie w Zuffenhausen 300 dodatkowych miejsc pracy.

Gotowe do jazdy koncepcyjne studium Mission E Cross Turismo było atrakcją genewskich targów, gdzie spotkało się z pozytywnym przyjęciem, zarówno ze strony gości, jak i przedstawicieli mediów. Czterodrzwiowy prototyp korzysta z architektury 800 V i jest przygotowany do połączenia z siecią szybkiego ładowania. Jego moc systemowa wynosi 600 KM, a zasięg – 500 km (cykl NEDC).

Mission E Cross Turismo
Mission E Cross Turismo

Samochód wywodzi się z modelu Taycan – pierwszego w pełni elektrycznego Porsche, którego rynkowy debiut zaplanowano na przyszły rok. W związku z wprowadzeniem go do oferty w Zuffenhausen powstaje 1200 nowych miejsc pracy. Szczególne znaczenie Porsche przywiązuje do zrównoważonej produkcji pojazdu – będzie ona neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Do 2022 r. firma planuje zainwestować w elektromobilność ponad 6 mld euro.

Źródło: Porsche