Zdjęcia samochodów Porsche z procesu produkcji

Zdjęcia samochodów Porsche z procesu produkcji22.05.2020
Nowa funkcja "Za kulisami" daje klientom niespotykaną możliwość podpatrzenia, jak przebiega proces budowy ich auta w fabryce producenta samochodów sportowych w Zuffenhausen.

Klienci mogą śledzić, jak krok po kroku powstaje zamówiony pojazd. W przypadku dwudrzwiowych modeli 911 oraz 718 zamontowano już kamery na dwóch odpowiednich stacjach i połączono je z oprogramowaniem produkcyjnym. Wkrótce dołączą do nich dwie dodatkowe kamery. „My Porsche” to scentralizowany portal klienta dla właścicieli samochodów Porsche, zapewniający dostęp do wszystkich ofert i usług przeznaczonych dla indywidualnych aut.

„Zakulisowe zdjęcia sprawiają, że ożywiamy produkcję dla naszych klientów” – powiedział Christian Friedl, szef fabryki Porsche w Zuffenhausen. „W naszych głównych zakładach codziennie produkujemy wysoce spersonalizowane, fascynujące auta sportowe. Motywują nas do tego klienci z całego świata. Ich marzenia – dzięki swojej perfekcji i pasji – spełniają pracownicy fabryki; to nasz czynnik sukcesu. Zapewnienie wglądu za kulisy jest dla nas zarówno obowiązkiem, jak i dodatkowym źródłem motywacji”.
Porsche

„Porsche wierzy w zapewnianie klientom prawdziwie osobistych doświadczeń od samego początku – a teraz obejmuje to również okres oczekiwania na ich samochód” – powiedział mówi Robert Ader, wiceprezes Porsche ds. relacji z klientem. „Nasi klienci mogą teraz na własne oczy przekonać się, jak powstaje ich indywidualnie skonfigurowany samochód marzeń – co jeszcze bardziej wzmaga atmosferę wyczekiwania. W pierwszej kolejności wprowadzimy tę ofertę na sześciu rynkach i stopniowo będziemy ją rozwijać”.

Usługa początkowo będzie dostępna dla nabywców nowych samochodów z: USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Kanady, Szwajcarii oraz Hiszpanii. Kolejne rynki dołączą w nadchodzących miesiącach. Oprócz zdjęć z produkcji „My Porsche” zapewnia klientom dodatkowe, ekskluzywne informacje na temat ich samochodu. Portal jest dostępny także w postaci aplikacji.

Porsche

Dodatkowe informacje dla klientów ze Stanów Zjednoczonych

Klienci w USA mają również wgląd w logistykę pojazdów. Oprócz informacji o procesie produkcyjnym mogą oni korzystać z funkcji „Track Your Dream” (z ang. śledź swoje marzenie), która pozwala precyzyjnie śledzić, w którym miejscu znajduje się obecnie ich samochód w drodze z fabryki w Zuffenhausen do salonu. Dodatkowo poziom ekscytacji w okresie oczekiwania na odbiór wozu podnosi funkcja odliczania do dnia finalnej dostawy.

Źródło: Porsche