Elita elit, czyli GEMBALLA Mirage GT

Elita elit, czyli GEMBALLA Mirage GT02.10.2007
Porsche Carrera GT , jeden z najlepszych samochodów sportowych, wyprodukowano w ilości zaledwie 1380 egzemplarzy. Posiadacze tego wyprzedanego już modelu mogą teraz poczuć się jeszcze bardziej wyjątkowo i zakupić...

...stuningowaną wersję pojazdu przygotowaną przez firmę Gemballa. Wersja GEMBALLA Mirage GT ukaże się powiem jedynie w 25 egzemplarzach. Ponad połowa serii została sprzedana na pniu.

Elita elit, czyli GEMBALLA Mirage GT 1 Jedno jest pewne, kierowca Mirage GT będzie zauważalny, jak nigdy dotąd. Nie tylko dlatego, że seria obejmuje tak mało egzemplarzy, lecz również dlatego, że każdy z nich jest nieco inny. Na tę indywidualność składa się m.in. kolor lakieru, jakiego użyto do pomalowania nadwozia, który dobierany jest zgodnie z preferencjami klienta. Również elementy użyte do wykończenia wnętrza: włókno węglowe i skóra, w każdym pojeździe tworzą inną kombinację. Firma Gemballa wyprodukowała dotychczas 11 sztuk Mirage GT. Kolejne są tuningowane.

Zastosowany w tym modelu silnik z Carrera GT to muzyka dla uszu fanów prędkości – 5,7 l pojemności, 10 cylindrów ustawionych w kształcie litery V, 612 KM. Czego jeszcze można chcieć? Więcej mocy oczywiście! Gemballa działa tu zgodnie z mottem kierowców wyścigowych: "Mocy nigdy za dużo".

Elita elit, czyli GEMBALLA Mirage GT 2Firma tuningowa postarała się, aby silnik V10 miał o 40 KM więcej mocy i o 20 Nm większy moment obrotowy, dzięki zmianom w elektronice w połączeniu z zupełnie nowym układem wydechowym. Mirage GT przyspiesza więc od 0 do 100 km/h o 0,1 sekundy szybciej.

Przyprawiający o gęsią skórkę "gang" układu wydechowego ze stali nierdzewnej wydobywa się przez cztery, a nie jak to ma miejsce w wersji seryjnej przez dwie końcówki.

Potężny samochód musi posiadać odpowiednie opony - z przodu zastosowano opony 265/35 R19, z tyłu większe 335/30 R20, do tego trzyczęściowe felgi.

Kto che posiadać to arcydzieło sztuki tuningowej musi się jednak przygotować na wydatek ok. 600 000 euro. Ale pomarzyć zawsze można ...

Źródło: opr. BM na post. Presseanzeiger, fot. Gemballa