Nowe Porsche Boxster pierwsze fakty i wizualizacja

Nowe Porsche Boxster pierwsze fakty i wizualizacja09.11.2007
Jeszcze niecałe trzy lata dzielą nas od prezentacji zupełnie nowej generacji Porsche Boxster. Po raz pierwszy Porsche zaprezentowało zgrabnego roadstera Boxster w 1996 roku. Po ośmiu latach produkcji i przeprowadzeniu ...

...dwóch drobnych liftingów, w 2004 roku światło dzienne ujrzała druga generacja tego auta oznaczona kodem fabrycznym 987.

Od początku Boxstery wytwarzane były we współpracy z fińską firmą Valmet Automotive, która opracowała elektrycznie składany dach Boxstera. Trzecia generacja tego modelu nie będzie już prawdopodobnie wytwarzana w Finlandii, zmieni się też - i to diametralnie - jego linia zewnętrzna, która przypominała dotąd znacznie droższy model 911.

W nowym Boxsterze postawiono na odmienność. Według pierwszych informacji dwuosobowy roadster otrzyma wiele cech wspólnych z nieoferowanym już bolidem Porsche Carrera GT! Prezentację nowego Boxstera zaplanowano na drugą połowę 2010 roku.

Tutaj można obejrzeć pierwszą komputerową wizualizację jego wyglądu ostatecznego. Jeśli wersja seryjna choć trochę przypominać będzie wizję, już dziś warto zacząć odkładać pieniądze na jego zakup.

Źródło: WCF, informacja Moto Target