Kolejny sukces Porsche w badaniach J.D. Power

Kolejny sukces Porsche w badaniach J.D. Power11.06.2008
Samochody Porsche spełniają w USA - największym rynku eksportowym producenta samochodów sportowych ze Stuttgartu, najwyższe wymagania dotyczące jakości. Tak wykazała najnowsza ankieta "Initial Quality Study", przeprowadzona przez ...

...amerykański instytut badania rynku J.D. Power. Po raz trzeci z kolei Porsche zwycięża w tej prestiżowej ocenie marek, i to w sposób zdecydowany, zostawiając wyraźnie za sobą luksusową markę Nissana – Infiniti. Na kolejnych pozycjach znalazły się Lexus, Mercedes – Benz i Toyota. W ankiecie udział wzięło 81.500 osób kupujących nowe samochody.

J.D. Power sprawdza poziom zadowolenia osób kupujących nowe samochody w pierwszych 90 dniach po ich odebraniu. Na podstawie zestawu 228 kryteriów klienci pytani są o ich opinie dotyczące jakości i wykończenia.

Klasyk – Porsche 911 Carrera zajął pierwsze miejsce w segmencie "Premium Sporty Car" i jednocześnie był najlepiej ocenianym samochodem w całej ankiecie. Porsche Cayman w segmencie "Compact Premium Sporty Car" uplasowało się na drugim miejscu, za Mercedesem CLK. W segmencie "Midsize Premium Multi-Activity Vehicle" sportowy samochód terenowy Cayenne znalazł się na doskonałej, trzeciej pozycji.

Źródło: Porsche