Porsche Cayman S X-Wide od XTR Carchip Tuning

Porsche Cayman S X-Wide od XTR Carchip Tuning01.12.2009
Zaprezentowany przez XTR Carchip Tuning Porsche Cayman S, to zaledwie przedsmak tego co czeka nas wiosną przyszłego roku...Zaprezentowane przez niemieckiego tunera XTR Carchip Tuning auto to mocno zmodyfikowana wersja Porsche Caymana S z 2006 roku.

Zmianie uległo niemal całe nadwozie dzięki zastosowaniu poszerzającego body kitu w skład, którego wchodzą m.in. nowe przedni zderzak ze spoilerem z włókna węglowego, boczne fartuchy, tylny zderzak, nad którym miejsce znalazł wyścigowych rozmiarów spoiler, do tego mocno poszerzone nadkola przednie i tylne oraz lusterka boczne wykonane z włókna węglowego. Na wyposażonych w centralne mocowanie, 3-częściowych, 18-calowych felgach aluminiowych BBS RS zamontowano wyczynowe opony Pirelli. Dodatkowo zmodyfikowano zawieszenie i zastosowano nowy układ wydechowy Super Sprint "Magnum".

Również wnętrze pojazdu zostało poddane pewnym zmianom. Deskę rozdzielczą wykonano z włókna węglowego a oryginalne fotele zastąpiono "kubłami" Recaro GT3 wyposażonymi w 6-punktowe pasy bezpieczeństwa, do tego wszystkiego dołożono klatkę bezpieczeństwa, która skutecznie usztywniła całe nadwozie. Z luksusów pozostały jedynie fabryczne klimatyzacja i system audio.

Ale nie sam wygląd świadczy o aucie, dlatego poprzez chip tuning moc jednostki napędowej zwiększono z 295 do 310 KM. Owszem, to niezbyt dużo, ale inżynierowie z XTR Carchip Tuning obiecują, że już wiosną przyszłego roku zafundują autu dwie turbosprężarki, które pozwolą wyzwolić z silnika moc 850 KM.

Mimo swego iście "torowego wyglądu", Cayman S X-Wide od XTR Carchip Tuning posiada pełnoprawną homologację drogową.

Tutaj można zobaczyć zdjęcia Porsche Cayman S X-Wide od XTR Carchip Tuning.

Źródło: Word Car Fans, informacja Moto Tatget, fot. Porsche