Porsche szuka stu chętnych na 918 Spyder Hybrid

Porsche szuka stu chętnych na 918 Spyder Hybrid27.04.2010
Porsche 918 Spyder Hybrid zadebiutowało w tym roku, w marcu, podczas genewskiej wystawy motoryzacyjnej. Dwuosobowy kabriolet z silnikiem V8 o mocy ponad 500 koni mechanicznych, który zaprojektowano na wzór wyścigowej ...

...jednostki wykorzystywanej w modelu RS Spyder, posiada także silnik elektryczny dostarczający dodatkowe 218 koni mechanicznych oraz baterię litowo-jonową.

Porsche szuka stu chętnych na 918 Spyder Hybrid 1Hybryda współpracuje z siedmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynią PDK.

Wygląd zewnętrzny 918 Spyder Hybrid jest równie ciekawy – lekkie nadwozie typu „monocoque” wykonano z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym, dzięki czemu pojazd waży zaledwie ok. 1490 kg.

Dlaczego tak zachwalamy ten model? Ano dlatego, że zgodnie z tym, co powiedział Wolfgang Durheimer, szef działu rozwoju Porsche, firma rozpocznie produkcję tego cacka wtedy, gdy znajdzie się przynajmniej 1000 potencjalnych nabywców. Podobno jest ich już dziewięciuset. Brakuje stu – haczyk polega na tym, że zapisywać trzeba się „w ciemno”, ponieważ nie wiadomo dokładnie, ile miałaby kosztować produkcyjna wersja 918 Spyder Hybrid.

Źródło: Porsche