Porsche pracuje nad kolejnym SUV-em

Porsche pracuje nad kolejnym SUV-em06.07.2010
Możliwie, że już niedługo Cayenne nie będzie jedynym SUV-em w ofercie Porsche. Porsche w przeciwieństwie do Ferrari nie zamierza pozostać ortodoksyjnym producentem, kojarzonym jedynie z samochodami supersportowymi.

Niemiecka marka poważnie podchodzi do tematu ekspansji i rozwoju swojej produkcji w oparciu o relatywnie tanią i dostępną technologię VW. Jakiś czas temu pisaliśmy o nowym "babe" roadsterze z silnikiem TFSI i znaczkiem Porsche. Dziś pojawiła się informacja o nowym SUV-ie tej marki.

Kolejna bulwarowa terenówka Porsche będzie nieco skromniejsza niż Cayenne. Najprawdopodobniej będzie to samochód spokrewniony z Audi Q5. Oczywiście z założenia mały SUV Porsche będzie nacechowany sportowo. Pytanie tylko, jakie rozwiązani zaoferuje Porsche, aby nowy samochód nie stał się konkurencją dla Cayenne, Q5, czy Tiguana? Inną kwestią jest reakcja fanów marki, którzy z trudem przełknęli premierę Cayenne i Panamery. Póki co, niemiecka firma umiejętnie łączy dziedzictwo z planami biznesowymi. A jak będzie w przypadku nowego SUV-a?

Źródło: foto: Porsche, informacja: Moto Target