Będzie produkcyjna wersja Porsche 918 Spyder

Będzie produkcyjna wersja Porsche 918 Spyder29.07.2010
Podczas wczorajszego zebrania rady nadzorczej Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG zatwierdzono plan stworzenia produkcyjnej wersji Porsche 918 Spyder. W odpowiedzi na żywiołową reakcję opinii publicznej i klientów po debiucie pojazdu koncepcyjnego...

...rada nadzorcza zleciła zarządowi Porsche misję stworzenia modelu produkcyjnego opartego na zaprezentowanym samochodzie.

Będzie produkcyjna wersja Porsche 918 Spyder 1Wersja koncepcyjna ultrasportowego pojazdu wykorzystującego technologię hybrydową typu plug-in pojawiła się po raz pierwszy publicznie na tegorocznym show motoryzacyjnym w Genewie oraz na wystawie Auto China w Pekinie, wzbudzając zainteresowanie prasy motoryzacyjnej a całym świecie.

Michael Macht, prezes zarządu Porsche AG powiedział: „Produkcja modelu 918 Spyder w limitowanej serii dowodzi, że idea „Porsche Intelligent Performance”, łącząca wyjątkowe osiągi z wydajnymi koncepcjami napędowymi to właściwe podejście. Stworzymy model 918 Spyder w Weissach, a montaż będzie się odbywać w Zuffenhausen. Angażujemy się w ten sposób również poważnie w Niemczech, jako bazie produkcyjnej.”

Koncepcyjna wersja Porsche 918 Spyder z jednej strony gwarantuje emisję CO2 na poziomie zaledwie 70 g/km, przy jednoczesnym zużyciu paliwa na poziomie 3 litrów na 100 km w nowym europejskim cyklu jezdnym, a z drugiej może poszczycić się osiągami supersportowego pojazdu.

Źródło: Porsche