Bestsellery z Zuffenhausen

Bestsellery z Zuffenhausen02.08.2010
Najgorsze obawy ortodoksyjnych fanów marki Porsche stają się rzeczywistością. Kolejny "komercyjny" model firmy staje się sprzedażowym hitem. Porsche Panamera weszło do produkcji zaledwie rok temu. Już do grudnia 2009 r. Porsche ...

...zdążyło wyprodukować, a później sprzedaż 10 000 egzemplarzy. Dziś firma ogłosiła, iż 25 000 modeli znalazło swoich nabywców. Największą popularnością cieszą się egzemplarze z silnikiem V6. Nawet Amerykanie, którzy są przyzwyczajeni do jednostek V8, chętniej wybierają mniejszy motor. Bernhard Maier, wiceprezes Porsche, z dumą poinformował, iż osiągi jednostki V6 robią wrażenie, oferując iście sportowe doznania. Jednak to nie luksusowa, 4-osobowa limuzyna jest najlepszy produktem Porsche na rynku w USA. Jak pokazują statystyki, oddani pojazdom SUV Amerykanie najczęściej wyjeżdżają z salonu Cayennem.

Na pocieszenie ortodoksyjnych fanów marki dodamy, iż firma pracuje nad superlekką odmianą Caymana, który w odchudzonej o 84 kg wersji będzie nosił oznaczenie CS. Dodatkowo samochód zostanie wyposażony w obniżone o 20 mm zawieszenie Sport PASM. Klienci będą mogli doposażyć swój pojazd w tzw. Trak Pack, w skład którego wchodzą klatka bezpieczeństwa i sportowe pasy bezpieczeństwa. Moc silnika zostanie podniesiona do 328 KM, co pozwoli na sprint do setki w 4,6 s. Premiera CS-a będzie miała miejsce w Los Angeles w listopadzie, a w salonach samochód pojawi się w 2011 r. Sugerowana cena w USA to 66,330 dolarów.

Źródło: Moto Target, Porsche