Porsche 918 Spyder w Niemczech i Kalifornii

Porsche 918 Spyder w Niemczech i Kalifornii17.08.2010
Podczas imprezy Schloss Bensberg Classics, która jest czymś w rodzaju połączenia rajdu pojazdów historycznych z konkursem elegancji, w dniach 10-12 września obok zabytkowych samochodów będzie można obejrzeć ...

...najnowsze „dziecko” Porsche – model 918 Spyder. Sponsorem imprezy jest Volkswagen Group, a odbywa się ona w niemieckim Bergisch-Gladbach. Wśród pojazdów historycznych zwiedzający będą mogli obejrzeć m.in. Lamborghini Countach LP 400 Periscopo – gwiazdę genewskich targów motoryzacyjnych z 1971 roku i model Volkswagen Cheetah Roadster zaprojektowany przez Giorgetto Giugiaro.

Jednak bicie serca każdego fana motoryzacji na pewno przyspieszy debiutujący publicznie w Niemczech Porsche 918 Spyder. Ten fascynujący koncept łączy technologię stosowaną w pojazdach wyścigowych z elektryczną mobilnością. Dwuosobowy kabriolet napędza silnik V8 o mocy 500 KM oraz dwie elektryczne jednostki napędowe umieszczone przy przedniej i tylnej osi, dostarczające kolejnych 218 koni mechanicznych. Osiągi „pajączka” to: maksymalna prędkość 320 km/h, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,2 sekundy, zużycie paliwa na poziomie 3 litrów na każde 100 km i emisja CO2 na poziomie zaledwie 70 g/km.

Stylistycznie samochód nawiązuje do Porsche 917 Le Mans i modeli współczesnych, takich jak Porsche RS Spyder. Pojazd, który będzie prezentowany w Niemczech to model wystawowy i nie będzie brać udziału w konkursie elegancji.

Natomiast na amerykańskim Pebble Beach Concours d'Elegance w ostatni weekend pojawił się nieco bardziej „zaprawiony w akcji” model Porsche 918 Spyder. Firma wysłała jeden egzemplarz za ocean samolotem, a szef projektantów Porsche AG Michael Mauer tuż przed rozpoczęciem konkursu zasiadł za jego kierownicą i poddał testom w rzeczywistych warunkach, na zamkniętej drodze pod kalifornijskim Monterey. Przedstawiamy Państwu relację filmową z tego wydarzenia.


Źródło: Porsche, YouTube