Porsche 550 Spyder - możliwa wersji shooting brake

Porsche 550 Spyder - możliwa wersji shooting brake05.10.2011
Nie jest tajemnicą, iż Porsche pracuje nad niewielkim, relatywnie tanim roadsterem. Do internetu trafia coraz więcej detali na temat nowej konstrukcji - plotki głoszą, iż Porsche rozważa nadwozie typu shooting brake.

Aktualnie gamę Porsche otwiera prezentowany na zdjęciu Boxster. Jednak niemiecka firma już od jakiegoś czasu nosi się z zamiarem wprowadzenia nowego, tańszego pojazdu z silnikiem umieszczonym centralnie, który wprost odnosiłby się do legendy modelu 550 Spyder. Konstrukcja powstaje na platformie MSS, którą małe Porsche miało dzielić z innymi roadsterami grup Volkswagena: Audi R4 i VW BlueSport. Dwa ostatnie projekty ponoć zostały wstrzymane.

Jeśli "baby" roadster Porsche trafi do produkcji, to jego debiut powinien mieć miejsce latem 2014 r. Do napędu miałby posłużyć czterocylindrowy, turbodoładowany silnik 1,9 o mocy 210 KM. Plotki głoszą, iż gama modelowa będzie reprezentowana przez odmianę coupe, spyder i shooting brake. Szczególnie ostatnia wersja wydaje się interesująca, choć najmniej prawdopodobna.

Portale internetowe mnożą spekulacje wokół projektu. Nadal do końcca nie wiadomo, czy nowy roadster ostatecznie poszerzy gamę modelową, czy też zastąpi Boxstera.

Źródło: foto: Porsche, informacja: Moto Target