Porsche przygotowuje się do produkcji modelu Cajun

Porsche przygotowuje się do produkcji modelu Cajun19.10.2011
Porsche ogłosiło, że powiększy swoją fabrykę zlokalizowaną w Lipsku w ramach przygotowań do produkcji modelu Cajun, która ma się rozpocząć pod koniec 2013 roku. Wiadomość tę we wtorek w Stuttgarcie przekazali ...

...Wolfgang Porsche, przewodniczący rady nadzorczej Porsche Automotive i Matthias Müller, prezes zarządu, w obecności gości reprezentujących rząd niemiecki i lokalnych biznesmenów.

Zainwestujemy kolejne 500 milionów euro w ten zakład produkcyjny, by Cajun powstawał w Lipsku. To nie tylko wyraz zaufania w stosunku do umiejętności naszych lipskich kolegów, lecz także ważny wkład w rozwój ekonomiczny regionu - powiedział Matthias Müller.

Fabryka w Lipsku zatrudnia aktualnie 800 pracowników, którzy produkują Porsche Cayenne od czasu jego wejścia na rynek w 2002 roku oraz czteroosobowe Porsche Panamera. Firma zainwestowała tam już około 280 milionów euro, a zakład wyprodukował dotychczas ponad 420 000 egzemplarzy obu modeli. Produkcja Cajun’a najprawdopodobniej będzie oznaczać około 1000 nowych miejsc pracy. Zakład wyróżnia się niskim stopniem uciążliwości dla środowiska i jest jedną z najbardziej wydajnych fabryk samochodowych na świecie. Zastosowano w nim także szereg rozwiązań zmniejszających zużycie energii.

Cajun pozwoli Porsche poszerzyć swoją ofertę pojazdów typu SUV. Będzie to nieco mniejszy SUV lokowany poniżej Cayenne.

Źródło: Porsche, opracowanie: BM