Porsche Cayenne Diesel po raz pierwszy w USA

Porsche Cayenne Diesel po raz pierwszy w USA04.04.2012
Porsche ogłosiło, że - począwszy od przyszłego roku- po raz pierwszy będzie oferować model Cayenne Diesel w USA i już pokazuje go podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Nowym Jorku.

Cayenne Diesel został wprowadzony w Europie w 2009 roku. Teraz również klienci ze Stanów Zjednoczonych będą mogli korzystać z czystego diesla. Cayenne Diesel dołączy w ofercie amerykańskiej do rodziny, na którą składają się modele: Cayenne, Cayenne S, hybrydowe Cayenne S i Cayenne Turbo.

Porsche Cayenne Diesel po raz pierwszy w USA 1 Cayenne Diesel napędzany jest 3,0-litrowym dieslem V6 turbo o mocy 240 KM i maksymalnym momencie obrotowym 550 Nm dostępnym już od 1750 obr/min. Przyspiesza z miejsca do 100 km/h w 7,2 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 217 km/h. Najnowszy członek amerykańskiej rodziny Porsche trafi do sprzedaży w USA we wrześniu, a ceny Cayenne Diesel rozpoczynać się będą od 55 750 dolarów netto.

Na wystawie w Nowym Jorku prezentowana jest również trzecia generacja modelu Boxster, po raz pierwszy od czasu debiutu w 1996 roku całkowicie zrekonstruowana. Jej światowy debiut miał miejsce w marcu podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Na stoisku Porsche w Nowym Jorku pojawi się także nowa generacja modelu 911 Carrera Cabriolet.

Źródło: Porsche, opracowanie: BM