Światowa premiera Porsche Cayenne GTS w Pekinie

Światowa premiera Porsche Cayenne GTS w Pekinie18.04.2012
Porsche będzie świętować światową premierę nowego modelu Cayenne GTS i po raz pierwszy w Azji przedstawi nową generację Boxstera podczas Auto China w Pekinie. Międzynarodowa Wystawa Motoryzacyjna w stolicy Chin otworzy swoje podwoje ...

...dla publiczności w dniu 27 kwietnia i potrwa do 2 maja. Dla Porsche AG Chiny są najszybciej rosnącym rynkiem zbytu, drugim po USA i większym niż rodzimy rynek niemiecki. Producent sprzedał w ubiegłym roku w Państwie Środka 24 000 egzemplarzy swoich sportowych modeli (to wzrost o 65% z 2010 r. i nowy rekord firmy).

Bernhard Maier, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu w Porsche AG, powiedział: Porsche jest liderem na rynku samochodów sportowych w Chinach. Od momentu powstania naszego oddziału w roku 2008 do dziś sprzedaliśmy tam już 8 831 egzemplarzy modeli 911, Boxster i Cayman. W ostatnim roku zwiększyliśmy udział w segmencie samochodów sportowych do 46%.

Najpopularniejszym modelem w Chinach w zeszłym roku było ponownie Cayenne. Już po raz drugi z rzędu klientom z Państwa Środka dostarczono więcej SUVów Porsche, niż nabywcom w jakimkolwiek innym kraju na świecie. Chiny są również obecnie największym na świecie rynkiem zbytu dla Panamery i drugim co do wielkości rynkiem zbytu modeli Boxster i Cayman.

Źródło: Porsche, opracowanie: BM