Porsche Panamera kombi zadebiutuje w Paryżu?

Porsche Panamera kombi zadebiutuje w Paryżu?16.08.2012
Wszyscy lubimy sportowe samochody. Są świetne dla singli, którzy nie muszą się przejmować tym, iż bagażniki sportowych modeli zwykle są zdolne pomieścić tylko nieco większą damską torebkę. Przychodzi jednak w końcu taki czas, ...

...że obrastamy w rodzinę, dzieci, a co za tym idzie w foteliki, zabawki, pieluchy, torby, buteleczki, smoczki itd. itp. I trudno ten cały kram wcisnąć do kabiny naszego ulubionego „porszaka”. Desperacko potrzebujemy więcej przestrzeni. I co w tedy?

Na razie jedynym wyjściem była zmiana środka codziennego transportu na jakiegoś rodzinnego vana. Producent ze Stuttgartu postanowił jednak ruszyć na odsiecz swoim fanom. Już miesiąc temu prasa motoryzacyjna spekulowała, że Porsche planuje wypuszczenie na rynek modelu Panamera w wersji kombi. Teraz serwis AutomotiveNews ponownie doniósł, że już we wrześniu, na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu Porsche będzie testować reakcje potencjalnych klientów oraz przedstawicieli mediów na koncepcyjny pojazd bazujący na Panamerze.

Jeśli informacje te potwierdzą się, to potencjalni nabywcy i tak będą musieli poczekać kilka lat na spełnienie swoich marzeń, ponieważ Panamera kombi nie wejdzie raczej do sprzedaży przez 2016 rokiem. Najbardziej prawdopodobny scenariusz wydarzeń przewiduje bowiem, że wersja kombi powstanie przy okazji przygotowywania drugiej generacji modelu, która ma bazować na bardziej wszechstronnej platformie. Podobno wraz z wejściem do sprzedaży nowej odsłony Porsche planuje poszerzyć rodzinę Panamery i ma ona obejmować: wariant dwudrzwiowy, czteroosobowy kabriolet, wariant o wydłużonym rozstawie osi przeznaczony na rynek chiński i (cały czas ze znakiem zapytania) wariant kombi.

Mówi się także o tym, że nowa Panamera będzie oferowana z 4-litrowym silnikiem V8 biturbo produkowanym przez Bentleya.

Źródło: AutomotiveNews, Porsche, opracowanie: BM