Nowy Megane R.S. z 4 kołami skrętnymi i podwójną ofertą zawieszenia

Nowy Megane R.S. z 4 kołami skrętnymi i podwójną ofertą zawieszenia30.06.2017
Jedyny samochód w tym segmencie z systemem 4CONTROL (czterema kołami skrętnymi). Nowy Mégane R.S. jest dostępny ze skrzynią mechaniczną lub automatyczną z podwójnym sprzęgłem oraz podwójną ofertą zawieszenia Sport i Cup.

Renault jest jedynym producentem w segmencie kompaktowych samochodów sportowych oferującym system czterech kół skrętnych. Nowy Mégane R.S. jest wyposażony w system 4CONTROL, który zapewnia znacznie większą dynamikę i zwrotność, a także precyzję dzięki siłownikowi elektromechanicznemu zamontowanemu na tylnej osi. Opracowane przez konstruktorów Renault Sport specjalne ustawienia systemu zapewniają wyjątkową zwrotność i dużą stabilność podczas pokonywania zakrętów z większą prędkością.

Nowy Megane R.S.

Nabywcy Nowego Mégane R.S. będą również mieli wybór pomiędzy zawieszeniem Sport, zapewniającym połączenie wysokich osiągów z potrzebnym na co dzień komfortem, i zawieszeniem Cup, które gwarantuje ekstremalnie sportowe osiągi i jest przystosowane do jazdy po torze. Pierwsze wrażenia Nico Hülkenberga po testach systemu 4CONTROL na torze (video).


Źródło: Renault