Pięć gwiazdek EuroNCAP dla nowego Renault Clio

Pięć gwiazdek EuroNCAP dla nowego Renault Clio27.05.2019
Bestsellerowy model Grupy Renault został przetestowany przez Euro NCAP zgodnie z nowym, zaostrzonym protokołem, który obowiązuje od 2018 roku.

Nowe Renault Clio uzyskało niezwykle prestiżową ocenę 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Samochód otrzymał maksymalną ocenę i najwyższe wyniki spośród wszystkich modeli oferowanych aktualnie na rynku.

Wkrótce na rynku pojawi się piąta generacja kultowego Clio. Już teraz możemy powiedzieć, że jest to jeden z najbardziej bezpiecznych samochodów miejskich, jakie kiedykolwiek były testowane przez Euro NCAP. To już 22. samochód Grupy Renault z maksymalną oceną pięciu gwiazdek. Osiągnięcie tak doskonałego wyniku było możliwe dzięki wysokiemu bezpieczeństwu biernemu i najbardziej bogatej ofercie systemów wspomagania prowadzenia w tej klasie.

Nowe Clio zostało zaprojektowane na nowej modułowej platformie Aliansu CMF-B. Ma optymalną konstrukcję nadwozia, zmienioną konstrukcję siedzeń i pasy bezpieczeństwa z pirotechnicznymi napinaczami i ogranicznikiem napięcia, które zapewniają świetne trzymanie niezależnie od postury i zajmowanego przez użytkownika miejsca. Renault jest ambasadorem technologii Fix4sure, która gwarantuje doskonałe przytrzymanie ciała użytkownika i uniknięcie tzw. nurkowania. Przestronna kabina Nowego Clio ułatwia instalację wszystkich dostępnych na rynku modeli fotelików dla dzieci z przodu lub na tylnych miejscach dzięki systemowi Isofix i I-size. Pomyślano również o ochronie głowy pasażerów na tylnych miejscach w razie zderzenia bocznego.

Nowe Renault Clio
Nowe Renault Clio

Nowe Clio to także bogata oferta wyposażenia dostępnego w standardzie:6 poduszek powietrznych, ABS ze wspomaganiem nagłego hamowania, kamera i radar, które są niezbędne do działania systemu kontroli pasa ruchu, systemu utrzymywania pasa ruchu, funkcji rozpoznawania znaków drogowych i systemu kontroli bezpiecznej odległości. Ponadto regulator/ogranicznik prędkości, system ostrzegania o niezapięciu pasów bezpieczeństwa również na tylnych miejscach oraz funkcja połączenia alarmowego eCall w razie wypadku. Przednie reflektory w 100% LED, automatycznie włączane światła oraz wewnętrzne lusterko wsteczne z ustawieniami dzień/noc zapewniają optymalną widoczność.

W trosce o najwyższe bezpieczeństwo użytkowników w Nowym Clio wprowadzono, już w podstawowej wersji modelu, aktywny system wspomagania nagłego hamowania z funkcją wykrywania pieszych, rowerzystów i innych samochodów, który zdobył aż 11 punktów na 12 możliwych w teście Euro NCAP. W Nowym Clio pojawią się także inne zaawansowane systemy wspomagania prowadzenia takie jak asystent jazdy w ruchu drogowym i autostradowym. Będzie to pierwszy etap do wprowadzania jazdy autonomicznej w tej klasie samochodów, co zapewni użytkownikom większe bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Nowe Clio to wszechstronny miejski samochód, którego wszystkie wersje oferują najwyższy poziom bezpieczeństwa. Świadczy to o know-how Renault w zakresie bezpieczeństwa wszystkich pasażerów i użytkowników drogi. Nowy model ze zmienioną, nowoczesną stylistyką nadwozia i wyposażony w innowacyjne, zaawansowane technologie, otwiera nową erę w strategii produktowej Grupy Renault. Najlepiej sprzedający się na świecie francuski samochód oferuje wszystko, co najlepsze w zakresie bezpieczeństwa.


Źródło: Renault