REKLAMA

Nowa odsłona Renault ZOE

Nowa odsłona Renault ZOE11.07.2019
Nowe Renault ZOE z mocniejszym silnikiem i większym zasięgiem jest jeszcze lepsze niż kiedykolwiek dotąd.

Wyrazista stylistyka nadaje mu mocniejszego charakteru. Nowe ZOE korzysta z najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań, które wpływają na komfort użytkownika i dostarczają niezwykłych doznań z jazdy. Przyjemność jazdy samochodem z napędem w 100% elektrycznym nabiera nowego wymiaru!

Wprowadzenie na rynek trzeciej generacji flagowego modelu Renault, uzupełniającego gamę marki z napędem w pełni elektrycznym, jest kamieniem milowym w strategii Grupy, która zakłada rozwój samochodów elektrycznych na szeroką skalę. Siedem lat od debiutu tego najlepiej sprzedającego się miejskiego samochodu elektrycznego na rynku europejskim Renault ZOE prezentuje się w nowej odsłonie. Zachwyca większą wszechstronnością, wyższą jakością i nowymi technologiami. Samochód już w wersji podstawowej oferuje najwyższej klasy wyposażenie, zachowując jednocześnie przystępną cenę.

Nowe Renault ZOE
Nowe Renault ZOE

Zmiany są widoczne na pierwszy rzut oka. Z zewnątrz Nowe ZOE przyciąga silną osobowością, a swoją stylistyką wnosi powiew świeżości w segmencie samochodów miejskich. Wnętrze samochodu zostało zrewolucjonizowane, aby zapewnić użytkownikom jak najwyższy komfort. Jest wzbogacone o nową deskę rozdzielczą.

Pod względem technicznym Nowe ZOE jest bardziej ekonomiczne dzięki akumulatorowi o pojemności 52 kWh, który zapewnia zasięg do 390 kilometrów zgodnie z procedurą WLTP*. Oferuje również więcej opcji ładowania dzięki możliwości korzystania z szybkich terminali prądu stałego (DC). Mocniejsza jednostka napędowa, która rozwija moc 100 kW (odpowiednik 135 KM), to gwarancja wspaniałych wrażeń z jazdy.

Nowe Renault ZOE
Nowe Renault ZOE

Nowe Renault ZOE w pełni wykorzystuje technologiczne innowacje i zapewnia dostęp online do usług Renault EASY CONNECT. Systemy wspomagania prowadzenia, 10-calowy wyświetlacz wskaźników i zegarów, system multimedialny Renault EASY LINK oraz nowy tryb do jazdy po mieście zostały zaprojektowane w taki sposób, aby codzienna jazda była bardziej przyjemna i dostarczała więcej radości.

Będąc pionierem i liderem mobilności elektrycznej w Europie, Renault ma niezrównaną wiedzę w zakresie potrzeb i oczekiwań tego dynamicznie rozwijającego się segmentu rynku. Nowe ZOE jest tego najlepszym przykładem.

* Zasięg zgodny z protokołem WLTP (Worldwide Harmonized Light vehicles Test Procedure, w cyklu znormalizowanym: 57% - jazda po mieście, 25% - jazda podmiejska, 18% - jazda autostradą), dla wersji ZOE Life. W trakcie homologacji.

Nowe Renault ZOE
Nowe Renault ZOE

Zasięg i ładowanie: ZOE dociera jeszcze dalej

Nowe ZOE jest wyposażone w akumulator trakcyjny Z.E. 50, który zwiększa zasięg samochodu do 390 km zgodnie z protokołem WLTP*. Samochód jest też teraz przystosowany do szybkiego ładowania ze źródeł prądu stałego, co uzupełnia dotychczasowe możliwości ładowania z domowych i publicznych terminali prądu zmiennego.

Prowadzone przez Renault prace nad doskonaleniem akumulatorów trakcyjnych nie zakończyły się po wprowadzeniu akumulatora Z.E. 40 w poprzedniej generacji ZOE. W efekcie opracowano akumulator Z.E. 50 o pojemności 52 kWh montowany w Nowym ZOE. Zwiększył on zasięg auta do 390 km zgodnie z protokołem WLTP*, co oznacza wzrost o ponad 20%. Wzrost pojemności energetycznej nie spowodował jednak zwiększenia wymiarów akumulatora i nie zmniejszył miejsca i komfortu wewnątrz samochodu. Nowy akumulator Z.E. 50 posiada również inną zaletę - dostarcza prąd o większym natężeniu, co zwiększa osiągi nowego silnika R135.

Nowe ZOE jest też przystępnym cenowo i najbardziej uniwersalnym samochodem elektrycznym pod względem możliwości doładowywania. Dzięki swojej kompatybilności ze wszelkiego typu terminalami ładowania o mocy do 22 kW, ZOE jest - od samego początku - samochodem elektrycznym o najkrótszych czasach ładowania z sieci najbardziej rozpowszechnionych typów publicznych terminali.

Nowe Renault ZOE
Nowe Renault ZOE

Dodatkową innowacją uzupełniającą atuty akumulatora Nowego ZOE jest możliwość doładowywania z terminali prądu stałego (DC) o mocy do 50 kW. Możliwość ładowania z terminali prądu stałego jest szczególnie przydatna na dalekich trasach, w szczególności w przypadku jazdy autostradami. Nowe ZOE jest obecnie jedynym przystępnym cenowo samochodem elektrycznym dostępnym na rynku z możliwością doładowywania z terminali AC o mocy do 22 kW i terminali DC o mocy do 50 kW.

Dzięki możliwości korzystania z dedykowanych usług mobilnych, dostępnych w aplikacji MY Renault, kierowca może w każdym momencie znaleźć terminal ładowania dostosowany do jego potrzeb: w domu, w pracy, w publicznych strefach parkowania i na autostradach.

* Zasięg zgodny z protokołem WLTP (Worldwide Harmonized Light vehicles Test Procedure, w cyklu znormalizowanym: 57% - jazda po mieście, 25% - jazda podmiejska, 18% - jazda autostradą), dla wersji ZOE Life. W trakcie homologacji.

Źródło: Renault
REKLAMA