Premiera nowego Renault Captur

Premiera nowego Renault Captur14.11.2019
Renault Polska zaprasza na Ogólnopolskie Targi Motoryzacyjne i Biznesowe Fleet Market, podczas których na stoisku nr 15 zaprezentuje nowe Renault Captur.

Wśród innych nowości Renault będzie można obejrzeć nowe Renault Clio, nowe ZOE, nowe Renault Trafic, nowego Mastera oraz jego odmianę elektryczną, nowego Mastera Z.E. Targi odbędą się 20 listopada br. (środa) w hali Global EXPO w Warszawie, przy ul. Modlińskiej 6D.

Jedenasta edycja ogólnopolskich targów organizowana jest z myślą o przedsiębiorcach, osobach odpowiedzialnych za politykę samochodową w firmach oraz o wszystkich, którzy są obecnymi lub potencjalnymi nabywcami samochodów firmowych i usług flotowych. Wiele aut zostanie zaprezentowanych po raz pierwszy w Polsce. Fleet Market jest wydarzeniem zamkniętym, przeznaczonym dla przedstawicieli branży i mediów.

Renault Captur
Renault Captur

Podczas nadchodzącej edycji targów Renault zaprezentuje nowe Renault Captur, które jest prekursorem na rynku miejskich SUV-ów. Samochód szybko stał się bestsellerem w swojej klasie, zarówno we Francji, jak i w innych krajach europejskich. W latach 2013-2018 był również najlepiej sprzedającym się autem w swojej klasie w Polsce. Nowa odsłona pojawi się w polskich salonach w styczniu 2020 r. Captur przeszedł prawdziwą rewolucję, która wyniosła go na zupełnie nowy poziom technologiczny i jakościowy. Parametry użytkowe są godne modeli z wyższego segmentu. Nowy Captur będzie również pierwszym modelem Renault wyposażonym w hybrydowy napęd E-TECH Plug-in, skonstruowany na bazie technologii opracowanej przez Renault w ramach Aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi. Nowy Captur został wyposażony w nowy system multimedialny EASY LINK z łącznością online i ekosystem Renault EASY CONNECT. Captur, podobnie jak nowe Clio, jest jednym z pierwszych modeli z segmentu B z tak szeroką ofertą systemów wspomagania prowadzenia. Dzięki nim będzie w przyszłości możliwa jazda autonomiczna.

Renault pokaże również nowe Clio ― najnowszą wersję tego najchętniej kupowanego modelu. Nowe Renault Clio zyskało bardziej dojrzałą stylistykę nadwozia i zupełnie nowe wnętrze, a także najbardziej rozbudowaną ofertę systemów wspomagania prowadzenia w tym segmencie. Wśród wprowadzonych rozwiązań znajdują się m.in. kamera 360° i aktywny system wspomagania nagłego hamowania z funkcją wykrywania rowerzystów i pieszych, jak również unikatowy w segmencie uniwersalnych samochodów miejskich system EASY PILOT – asystent jazdy w korku i na autostradzie.

Renault Clio
Renault Clio

Jest to system jazdy autonomicznej poziomu drugiego, po raz pierwszy oferowany w samochodach Renault. Auto otrzymało także pięć gwiazdek w teście EuroNCAP, co potwierdza fakt, że jest jednym z najbezpieczniejszych w segmencie.Renault, obecne na rynku furgonów od 120 lat pokaże także swoją odnowioną ofertę samochodów dostawczych. Nowe modele Mastera oraz Trafica wyróżniają się designem, inteligentnymi technologiami i dostosowaniem do potrzeb użytkowników. Renault stara się zaoferować poziom jakości porównywalny z tym, jaki możemy spotkać w samochodach osobowych. Nowe Renault Master posiada teraz nowy, większy i bardziej solidny przód oraz całkowicie zmienione wnętrze. Auto zostało również wyposażone w nowe systemy wspomagania prowadzenia (Rear View Assist, Side Wind Assist), a także w mocniejsze i bardziej oszczędne jednostki napędowe (nawet do 180 KM/400 Nm). Nowy Master jest dostępny również w elektrycznej wersji jako nowy Master Z.E.

Dogłębnie przeprojektowane Nowe Renault Trafic stało się uniwersalnym furgonem o starannie dopracowanej stylistyce nadwozia i wnętrza. Samochód został wyposażony w nowe silniki i nową automatyczną skrzynię biegów. Nowe Renault Trafic jest także dostępne w wersjach do przewozu osób – Trafic Osobowy oraz SpaceClass.

Renault Clio
Renault Clio

Będąc pionierem i liderem mobilności elektrycznej w Europie, Renault posiada niezrównaną wiedzę w zakresie potrzeb i oczekiwań tego dynamicznie rozwijającego się segmentu rynku. Na targach nie zabraknie więc samochodów elektrycznych marki, w tym – nowego Renault ZOE. To już trzecia generacja flagowego modelu Renault, uzupełniającego gamę marki z napędem w pełni elektrycznym (ZOE, Twizy, Kangoo Z.E., Master Z.E.). Po siedmiu latach od debiutu tego najlepiej sprzedającego się miejskiego samochodu elektrycznego na rynku europejskim Renault ZOE zaprezentuje się w nowej odsłonie. Nowe Renault ZOE zachwyca zmianami widocznymi na pierwszy rzut oka, większą wszechstronnością, wyższą jakością i nowymi technologiami. Wnętrze samochodu zostało zrewolucjonizowane, aby zapewnić użytkownikom jak najwyższy komfort i wpisuje się w ekologiczne trendy również poprzez użycie materiałów tekstylnych pochodzących z recyklingu. Pod względem technicznym Nowe ZOE jest bardziej ekonomiczne dzięki akumulatorowi o pojemności 52 kWh, który zapewnia zasięg do 395 kilometrów zgodnie z procedurą WLTP.

Źródło: Renault