Nowe Renault Clio w finale konkursu Car Of The Year

Nowe Renault Clio w finale konkursu Car Of The Year25.11.2019
Nowe Renault Clio znalazło się wśród siedmiu modeli samochodów na krótkiej liście kandydatów do nagrody Car of the Year 2020.

Nagroda przyznawana jest przez jury złożone z europejskich dziennikarzy. Zwycięzca zostanie ogłoszony 2 marca 2020 r.

W jury konkursu Car of the Year 2020 zasiada 60 dziennikarzy z 23 europejskich państw. Spośród 35 kandydatów – nowych samochodów dostępnych w sprzedaży w minimum pięciu krajach w Europie – wybrali siedem modeli nominowanych do nagrody. Wśród nich znalazło się nowe Renault Clio. Zwycięzca Car of the Year ma zostać ogłoszony 2 marca 2020 r., tuż przed rozpoczęciem targów motoryzacyjnych w Genewie.

Nowe Reanult Clio
Nowe Reanult Clio

Nowe Renault Clio to piąta odsłona tego kultowego modelu Renault, który od swojej premiery w 1990 r. sprzedał się w około 15 milionach egzemplarzy. Nowe Renault Clio kontynuuje tradycję samochodu idącego z duchem czasu oraz całkowicie bezpiecznego – auto otrzymało pięć gwiazdek w teście EuroNCAP. Model zyskał bardziej dojrzałą stylistykę nadwozia i zupełnie nowe wnętrze, a także najbardziej rozbudowaną ofertę systemów wspomagania prowadzenia w tym segmencie. Wśród wprowadzonych rozwiązań znajdują się m.in. kamera 360° i aktywny system wspomagania nagłego hamowania z funkcją wykrywania rowerzystów i pieszych, jak również unikatowy w segmencie uniwersalnych samochodów miejskich system EASY PILOT – asystent jazdy w korku i na autostradzie. Jest to system jazdy autonomicznej poziomu drugiego, po raz pierwszy oferowany w samochodach Renault.

Źródło: Renault