Pięć gwiazdek Euro NCAP dla nowego Renault Captur

Pięć gwiazdek Euro NCAP dla nowego Renault Captur05.12.2019
Nowe Renault Captur uzyskało maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Lider na rynku miejskich SUV-ów dba o użytkowników, oferując im bezpieczeństwo czynne i bierne na najwyższym poziomie.

Nowy Captur, który trafi do salonów w styczniu 2020 roku, może pochwalić się doskonałymi wynikami testów bezpieczeństwa Euro NCAP. Nowy Captur uzyskał najwyższą ocenę pięciu gwiazdek w testach, przeprowadzonych zgodnie z nowym, bardzo rygorystycznym protokołem. Potwierdzono wysoki poziom bezpieczeństwa pasażerów nowego Captura, dorosłych i dzieci, bezpieczeństwa pieszych oraz zalety systemów wspomagania prowadzenia, które są kompletne i wydajne.

Nowy Captur zbudowany na nowej, modułowej platformie Aliansu CMF-B, dołącza tym samym do nowego Clio (również pięć gwiazdek) na liście najbardziej bezpiecznych samochodów. Ma ulepszoną konstrukcję nadwozia, zmienioną konstrukcję siedzeń, pasy bezpieczeństwa z pirotechnicznymi napinaczami i ogranicznikiem napięcia, które zapewniają świetne trzymanie ciała. Renault jest ambasadorem technologii Fix4sure, która gwarantuje doskonałe trzymanie ciała i uniknięcie tzw. nurkowania. Co więcej, wyjątkowa stylistyka nowego Captura pozwala na łatwą instalację fotelika dziecięcego na bocznych siedzeniach z tyłu. Pomyślano również o ochronie głowy pasażerów na tylnych miejscach w razie zderzenia bocznego.

Nowe Renault Captur
Nowe Renault Captur

Nowy Captur to także bogata oferta wyposażenia: sześć poduszek powietrznych, ABS ze wspomaganiem nagłego hamowania, kamera i radary, które są niezbędne w działaniu asystenta utrzymania pasa ruchu, ostrzeżeń o nadmiernej prędkości, systemu rozpoznawania znaków drogowych, systemu kontroli bezpiecznej odległości i hamowania awaryjnego. Ponadto został wyposażony w regulator/ogranicznik prędkości, system ostrzegania o niezapiętych pasach bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach, funkcja połączenia alarmowego eCall w razie wypadku. Kamera 360°, reflektory 100% LED w standardzie, automatycznie włączane światła drogowe oraz wewnętrzne lusterko wsteczne z ustawieniami dzień/noc zapewniają optymalną widoczność.

Zastosowanie nowej architektury układów elektronicznych w nowym Renault Captur pozwoliło na zaoferowanie aktywnego systemu wspomagania nagłego hamowania z funkcją wykrywania pieszych, rowerzystów i innych samochodów oraz asystenta jazdy po autostradzie i w korkach, który jest pierwszym krokiem w kierunku jazdy autonomicznej.

Nowe Renault Captur
Nowe Renault Captur

Wspomniane zaawansowane systemy wspomagania kierowcy ADAS, które są dostępne w nowym Renault Captur, dzielą się na trzy rodziny: prowadzenie samochodu, parkowanie i bezpieczeństwo (zgrupowane pod hasłem Renault EASY DRIVE). Dostęp do ustawień wszystkich systemów jest łatwy i przystępny z poziomu ekranu dotykowego systemu multimedialnego Renault EASY LINK.

Nowy Captur to wszechstronny i modułowy SUV, który oferuje najwyższe bezpieczeństwo w segmencie. To dowodzi know-how Renault w zakresie bezpieczeństwa wszystkich pasażerów i użytkowników drogi. Nowe Renault Captur z odświeżoną stylistyką i najnowszymi, innowacyjnymi technologiami otwiera nowy rozdział strategii produktowej Grupy Renault. Ten wiodący na rynku miejski SUV oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.


Źródło: Renault