Nowe Renault Zoe zdobywa dwie nagrody DrivingElectric

Nowe Renault Zoe zdobywa dwie nagrody DrivingElectric18.12.2019
Nowe Renault ZOE zdobyło kolejne nagrody podczas tegorocznej edycji nagród DrivingElectric. ZOE otrzymało tytuły Samochodu Roku i Najlepszego Małego Samochodu Elektrycznego DrivingElectric.

Komentując podwójne zwycięstwo Nowego ZOE, Vicky Parrott, członkini zespołu redakcyjnego DrivingElectric, powiedziała:

ZOE zawsze było przystępne cenowo, ale jego największym atutem jest to, że ma wszystkie udogodnienia, przede wszystkim zasięg i wyposażenie, typowe dla dużego samochodu elektrycznego, w korzystnym finansowo i kompaktowym formacie. Nawet w warunkach nowej, rosnącej konkurencji zasługuje na utrzymanie pozycji jednego z najpopularniejszych samochodów elektrycznych w Wielkiej Brytanii.

Vincent Tourette, dyrektor zarządzający brytyjskiego oddziału Grupy Renault, tak skomentował zwycięstwo: Ogromnie cieszymy się, że DrivingElectric przyznało Nowemu ZOE tytuł Samochodu Roku. To dowód uznania dla wysiłków Renault na rzecz konsekwentnego podnoszenia jakości gamy pojazdów ZOE przy jednoczesnym utrzymaniu przystępnej ceny i z myślą o powszechnej dostępności samochodów z napędem elektrycznym.

Nowe Renault ZOE
Nowe Renault ZOE

Nowe ZOE przeszło ewolucję pod względem jakości i technologii. Nadwozie z całkowicie zmienioną stylistyką wyposażono w standardowe reflektory LED. Zmieniono również wygląd deski rozdzielczej, która w tej chwili obejmuje 10” klaster przyrządów TFT z możliwością personalizacji oraz ekran informacyjno-rozrywkowy w układzie portretowym, a także EASY LINK Renault w opcji dodatkowej. Do opcji dodatkowej należy również bezprzewodowa ładowarka do smartfonów. Nowe Renault Zoe wyposażone jest w kompleksowy pakiet systemów bezpieczeństwa, w tym automatyczne wspomaganie nagłego hamowania (AEBS) i system kontroli i utrzymania pasa ruchu (LDW).

Terminal Wallbox - ładowarka naścienna zapewnia właścicielom ZOE możliwość naładowania samochodu w godzinach nocnych przy niższej taryfie prądowej. Dzięki możliwości przejechania do 394 km (zgodnie z WLTP) na jednym ładowaniu zasięg Nowego ZOE jest obecnie lepszy niż kiedykolwiek. Dzięki nowemu akumulatorowi o mocy 52 kWh i dodatkowej opcji szybkiego ładowania prądem stałym 50 kW zasięg 145 km można uzyskać w zaledwie 30 minut.

Nowe Renault ZOE
Nowe Renault ZOE

Klient ma do dyspozycji również nowy silniki R135 o mocy 136 KM oraz nowy tryb jazdy B-mode, który wzmacnia hamowanie rekuperacyjne.

Nowe ZOE jest dostępne w kilku wersjach wykończenia: Life, Intens i Zen. Ceny zaczynają się od 124 900 zł, co umożliwia skorzystanie ze wsparcia z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu do 37 500 zł.

Źródło: Renault