Renault, Dacia oraz Alpine wyróżnione w Wielkiej Brytanii

Renault, Dacia oraz Alpine wyróżnione w Wielkiej Brytanii22.01.2020
Renault, Dacia i Alpine zostały wyróżnione podczas ceremonii rozdania nagród brytyjskiego magazynu motoryzacyjnego "What Car?". Prestiżowe nagrody są przyznawane od 1978 roku i należą do jednych z najbardziej cenionych w brytyjskiej branży motoryzacyjnej.

ZOE nagrodzone po raz siódmy z rzędu

Nowe Renault ZOE zdobyło tytuł „Najlepszego samochodu elektrycznego” oraz „Najlepszego samochodu elektrycznego w cenie do 30.000 funtów”. Dla ZOE jest to już siódme z kolei wyróżnienie przyznane przez „What Car?”.

Steve Huntingford, redaktor naczelny „What Car?”, powiedział:

"Nowe Renault ZOE ma tak wiele udoskonaleń, że nadal pozostaje najlepszym małym samochodem elektrycznym dostępnym na rynku. Dzięki bardziej pojemnemu akumulatorowi trakcyjnemu samochód pokonał dystans 310 km podczas naszego testu rzeczywistego zasięgu. To o jedną trzecią więcej w porównaniu z poprzednią generacją. Stylistyka wnętrza jest teraz bardziej elegancka, a bardziej dynamiczne przyspieszenia, dobre trzymanie się drogi i zachowanie na autostradzie dostarczają jeszcze więcej przyjemności z prowadzenia."
Renault ZOE
Renault ZOE

Podwójne zwycięstwo Dacii dzięki modelom Duster i Sandero

W tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez magazyn „What Car?” Dacia może poszczycić się podwójnym sukcesem. Sandero odniosło niebywałe, ósme z rzędu zwycięstwo w kategorii „Najlepszy mały samochód w cenie do 12 000 funtów”, a Duster zdobył po raz drugi z rzędu nagrodę dla „Najlepszego rodzinnego SUV-a w cenie do 18 000 funtów”.

"Nie jest niczym zaskakującym, że Sandero stało się naszym faworytem wśród samochodów w cenie do 12 000 funtów. Zwyciężało już siedem razy w tej kategorii. W tym roku po raz kolejny było bezkonkurencyjne pod względem stosunku jakości do ceny" – skomentował sukces Sandero Steve Huntingford.
Dacia Duster
Dacia Duster

Uzasadnił także zwycięstwo Dustera:

"Potrzebujesz średniej wielkości SUV-a do przewożenia rodziny, a masz ograniczony budżet? Z pewnością pokochasz Dustera! Jak zawsze w przypadku Dacii stosunek jakości do ceny jest doskonały, a ponadto zyskujesz dużo miejsca dla pasażerów i obszerny bagażnik. Wybierz silnik benzynowy 1,3 l turbo, a będziesz miał dynamiczny i oszczędny samochód. Nie zapominając o przyjemności z jazdy, jaką zapewnia miękkie zawieszenie, zwłaszcza w mieście.

"Samochód sportowy roku" drugi raz z rzędu dla Alpine A110

Po raz drugi z rzędu Alpine A110 zostało uhonorowane tytułem „Samochodu sportowego roku”. Zespołowi „What Car?” samochód po raz kolejny zaimponował żywiołowością i bezproblemowym użytkowaniem na co dzień.

Alpine A110
Alpine A110

Zdaniem Steve’a Huntingforda:

Kluczowym atutem nowego A110 Alpine jest jego „piórkowa” waga – konstrukcja auta jest o ćwierć tony lżejsza od niektórych konkurentów. Dzięki temu zawieszenie nie musi być bardzo sztywne, opony szczególnie szerokie, a silnik wyjątkowo mocny, aby móc uzyskać wysokie osiągi. Dzięki układowi kierowniczemu, który zapewnia stałe wyczucie przyczepności nawierzchni, i względnie niskim kosztom eksploatacji A110 nie ma sobie równych wśród samochodów sportowych."

Źródło: Renault