Renault Espace najlepszym minivanem

Renault Espace najlepszym minivanem10.02.2020
Renault Espace otrzymało nagrodę Auto Lider 2020 w kategorii MINIVAN. W głosowaniu brali udział czytelnicy Motoru i Auto Moto, którzy oddali ponad 110 tys. głosów.

W 18. edycji plebiscytu Auto Lider czytelnicy „Motoru” i „Auto Moto” głosowali na najlepsze ich zdaniem samochody pogrupowane w czternastu kategoriach. Głosujący wybrali Renault Espace najlepszym autem w kategorii MINIVAN. Tym samym Renault Espace znalazło się przed Fordem S-Max i Citroenem C4 Spacetourer. Zwycięski Espace jest modelem cenionym za wyjątkowy design, modułowe wnętrze i komfort.

Głosowanie odbywało się za pośrednictwem strony internetowej i SMS-ów. W ramach konkursu prezentowane były najważniejsze premiery motoryzacyjne, modele w poszczególnych kategoriach oraz marki motoryzacyjne.

Renault Espace
Renault Espace

Model Espace jest produkowany przez Renault od 36 lat. Do tej pory Renault wyprodukowało ponad 1,3 miliona sztuk modelu Espace wszystkich generacji. Gdy w 1984 roku z taśmy produkcyjnej zjechał pierwszy Espace, zrewolucjonizował świat motoryzacji. Aż siedem pojedynczych foteli pozwalało na nieznaną w tamtych czasach niemal nieograniczoną konfigurację wnętrza. Każda kolejna generacja wraz z nowymi innowacjami przyczyniała się do ewolucji segmentu vanów.

Renault Espace piątej generacji to połączenie nowoczesnego stylu SUV-a i vana z wysokiej jakości komfortem luksusowej limuzyny. Największymi zaletami są dynamiczny układ jezdny 4CONTROL z czterema kołami skrętnymi i reflektory Full LED. System Renault MULTI-SENSE dostarcza niepowtarzalnych doznań z jazdy, pozwalając personalizować tryb jazdy oraz oświetlenie wnętrza. Ponadto w ofercie dostępna jest szeroka gama systemów wspomagania kierowcy, a także system zmiany konfiguracji wnętrza One Touch, który za pośrednictwem multimedialnego systemu połączonego z internetem umożliwia złożenie drugiego i trzeciego rzędu siedzeń jednym kliknięciem na ekranie dotykowym. Po złożeniu fotele tworzą praktyczną, płaską podłogę.

Źródło: Renault