10-tysięczny crash test w Lardy

10-tysięczny crash test w Lardy05.12.2006
W Ośrodku Technicznym w Lardy firma Renault przeprowadziła 10-tysięczny crash test. Była to doskonała okazja, aby uczcić zaangażowanie setek ludzi, pracujących nad podniesieniem bezpieczeństwa samochodów Renault od ponad 50 lat ...

Ośrodek Techniczny w Lardy został stworzony w 1951 roku przez Renault w celu przeprowadzania testów przyszłych samochodów. Pierwsze crash testy zostały wykonane już w tym samym roku.

W miarę upływu lat prowadzone badania i postęp techniczny pozwoliły na ulepszenie testów zderzeniowych. W ciągu 50 lat inżynierowie Renault przetestowali niemal 11 tysięcy pojazdów, nagrali ponad 100 tysięcy filmów, wykonali niemal 500 tysięcy zdjęć i przeanalizowali ponad milion pomiarów.

10-tysięczny crash test w Lardy 1 Od kilku lat rzeczywiste crash testy samochodów są uzupełniane testami wirtualnymi. Dzięki możliwościom, jakie otwiera modelizacja, firma Renault mogła poszerzyć kierunki badań. Co roku przeprowadza ok. 300 testów rzeczywistych i 4500 wirtualnych. Testy te oraz cenne informacje zebrane na miejscu rzeczywistych wypadków drogowych, analizowane i wykorzystywane wspólnie z LAB (Laboratorium badań nad wypadkami, biomechaniką i zachowaniem ludzkim, należące do PSA Peugeot-Citroën i Renault), pozwalają na projektowanie systemów podnoszących bezpieczeństwo, uwzględniających to, co dzieje się podczas rzeczywistych wypadków.

Od wielu lat Renault produkuje samochody o najwyższym poziomie bezpieczeństwa czynnego i biernego, wyznaczając dziś nowe standardy w zakresie bezpieczeństwa samochodowego.

Od 2000 roku, koncern Renault prowadzi działania edukacyjne w celu uwrażliwienia dzieci i młodzieży na bezpieczeństwo na drodze. Międzynarodowy program „Bezpieczeństwo dla wszystkich” objął ponad 8 mln dzieci i młodzieży w 21 krajach.