Renault ZOE liderem rynku elektryków w Europie

Renault ZOE liderem rynku elektryków w Europie08.04.2020
Renault ZOE zostało liderem europejskiego rynku samochodów elektrycznych w 2020 r. W lutym zarejestrowano 6 654 sztuk tego modelu, co łącznie ze styczniem daje 16 393 nowych rejestracji w Europie.

W ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2020 roku sprzedaż samochodów elektrycznych i hybryd plug-in wzrosła o ponad 117%* w porównaniu do roku 2019. Niekwestionowanym liderem rynku europejskiego samochodów elektrycznych jest Renault ZOE. Nowe Renault ZOE to w pełni elektryczny samochód o realnym zasięgu do 395 km (zgodnie z procedurą WLTP), oferujący najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, komfortu, ekologii i najnowszych technologii.

Nowa odsłona Renault ZOE pojawiła się pod koniec 2019 roku, siedem lat od debiutu modelu. Samochód oferuje teraz najwyższej klasy wyposażenie, zachowując jednocześnie przystępną cenę. Model ten przeszedł ewolucję pod względem jakości i technologii. Na uwagę zasługuje między innymi kompleksowy pakiet systemów bezpieczeństwa, w tym automatyczne wspomaganie nagłego hamowania (AEBS), system kontroli i utrzymania pasa ruchu (LDW). Nowe Renault ZOE to również wysoka jakość materiałów wykończeniowych oraz ekologiczna tapicerka z materiałów pochodzących z recyklingu.

Renault ZOE
Renault ZOE

Samochód otrzymał m.in. nowy wygląd deski rozdzielczej, która w tej chwili obejmuje 10” wyświetlacz z możliwością personalizacji oraz ekran informacyjno-rozrywkowy. Nowy system multimedialny EASY LINK, kompatybilny z Android Auto™ i Apple CarPlay™, z ekranem o przekątnej nawet 9,3” zapewnia łatwe korzystanie z funkcji dedykowanym samochodom elektrycznym: zasięg na dostępnej energii, planowanie tras z uwzględnieniem infrastruktury stacji ładowania, zarządzanie ładowaniem, zdalne włączanie oraz kontrola stanu naładowania, programowanie włączenia klimatyzacji i wiele innych.

Dotychczasowe wyniki sprzedaży zapewniają Renault ZOE utrzymanie pozycji lidera na największych rynkach europejskich. Wzmocnieniem pozycji Renault w tym segmencie rynku powinno być wprowadzenie w 2020 roku modeli hybryd plug-in: Captur i Megane.

Źródło: Renault/www.ev-volumes.com