Nowe Renault Trafic Combi i Trafic Spaceclass

Nowe Renault Trafic Combi i Trafic Spaceclass08.11.2020
Nowe Renault Trafic w wersjach Combi i SpaceClass charakteryzuje się dynamicznym wyglądem zewnętrznym, bardziej wyrazistym przodem, unikatowym kolorem nadwozia Czerwony Carmin i zupełnie odnowionym wnętrzem.

W ramach światowej prapremiery Renault prezentuje nową gamę Trafic do przewozu osób, złożoną z dwóch modeli: Nowego Renault Trafic Combi i Nowego Renault Trafic SpaceClass.

W tym roku kultowe Renault Trafic, odnoszące liczne sukcesy od trzech generacji, świętuje swoje 40-lecie z ponad 2 milionami egzemplarzy sprzedanych w 50 krajach. To dobra okazja do odnowienia modeli przeznaczonych do przewozu osób – Renault Trafic Combi i SpaceClass.

Nadaliśmy im bardziej wyrazisty design i wyposażyliśmy w systemy wspomagania prowadzenia, które podnoszą bezpieczeństwo oraz rozszerzyliśmy gamę silników. Te zmiany zdecydowanie przypisują oba modele do segmentu samochodów osobowych. Wśród wersji przeznaczonych dla samorządów lokalnych i rodzin wielodzietnych, do przewozu VIP-ów czy też dla amatorów wypadów w nieznane każdy znajdzie samochód, który mu odpowiada. - Mark Sutcliffe, dyrektor Aliansu ds. samochodów dostawczych
Renault
Renault Trafic Combi

Nowe Renault Trafic Combi jest skierowane do podmiotów zajmujących się przewozem osób (firmy lub samorządy lokalne) oraz dużych rodzin. Spełnia potrzebę przestronności i daje możliwości zmiany aranżacji wnętrza bez rezygnacji z komfortu czy liczby miejsc.

Nowe Renault Trafic SpaceClass wychodzi naprzeciw potrzebom najbardziej wymagających kierowców i pasażerów poszukujących wszechstronności, przestrzeni i komfortu na najwyższym poziomie. Podmioty specjalizujące się w przewozie VIP-ów i turystów mają do dyspozycji opcję Signature z wnętrzem klasy „biznes” z elegancką skórzaną tapicerką. Natomiast klientów marzących o wypadach w nieznane z pewnością usatysfakcjonuje całkowicie nowa wersja Escapade.

Renault
Renault Trafic Combi

Wyrazista stylistyka i nowy kolor nadwozia Czerwony Carmin

Nowe Renault Trafic Combi i SpaceClass charakteryzują się zmienioną, poziomą pokrywą silnika i pionową osłoną chłodnicy, które sprawiają, że ich sylwetka nabiera wyrazistego, mocnego kształtu. Stylistyka nowych modeli zyskała na finezji i wyrazistości dzięki nowym zderzakom i reflektorom full LED połączonym chromowaną listwą, tworzącym charakterystyczny układ w kształcie litery C (C-Shape). Nowy Trafic Combi i Nowy SpaceClass wyposażono też w elektrycznie składane lusterka boczne, nowe, 17-calowe obręcze kół (z diamentowym połyskiem w przypadku SpaceClass) i bardziej eleganckie kołpaki. Oba modele są dostępne w siedmiu kolorach nadwozia, w tym w oryginalnym, energetycznym kolorze Czerwony Carmin, dzięki któremu ich stylistyka zyskała wyrafinowany, ognisty akcent. Nowy Trafic Combi i Nowy Trafic SpaceClass potrafią dostosować się do różnych potrzeb nabywców.

Wnętrze zaprojektowane na nowo i optymalne wykorzystanie przestrzeni

Całkowicie nowa deska rozdzielcza, podkreślona poziomą listwą ozdobną, która zachodzi aż na płaty drzwi, stwarza wrażenie większej przestronności. We wnętrzu znalazło też miejsce wiele nowych schowków. Nowa gałka dźwigni zmiany biegów i obramowania przełączników klimatyzacji mają chromowane wykończenie. Nowy Trafic SpaceClass wyróżnia się oryginalną deską rozdzielczą w kolorze Szary Météor, który dodaje wnętrzu elegancji.

Renault
Renault Trafic SpaceClass

Nowy Trafic Combi i Nowy Trafic SpaceClass zachowują też tak bardzo cenioną przez klientów pojemność przestrzeni ładunkowej sięgającą 1,8 m³ i wzorcowe możliwości zmiany aranżacji wnętrza, które pomieści nawet 9 osób.

Innowacyjne rozwiązania i technologie mobilne

Na pokładzie pojawia się system multimedialny Renault EASY LINK z nawigacją GPS. Jest kompatybilny z Android Auto i Apple CarPlay, posiada 8-calowy wyświetlacz i jest dodatkowo wyposażony w indukcyjną ładowarkę do smartfonów, aby zapewnić użytkownikom stałą łączność ze światem przez cały dzień.

Renault
Renault Trafic SpaceClass

Nowy Trafic Combi i Nowy SpaceClass dysponują łatwo dostępnymi schowkami o łącznej pojemności 86 litrów, a teraz idą jeszcze dalej dzięki szufladzie Easy Life o pojemności sześciu litrów, która jest zawsze w zasięgu ręki!

Systemy wspomagania prowadzenia ‒ bezpieczeństwo i komfort

Dla zapewnienia użytkownikom całkowitego spokoju ducha i maksimum bezpieczeństwa Nowy Trafic Combi i Nowy Trafic SpaceClass zostały wyposażone w liczne systemy wspomagania prowadzenia najnowszej generacji. Jest wśród nich aktywny regulator prędkości, który umożliwia utrzymywanie stałej, zadanej prędkości, aktywny system wspomagania nagłego hamowania, który ostrzega kierowcę o zagrożeniach i przy braku reakcji hamuje zamiast niego w celu uniknięcia kolizji, oraz system kontroli pasa ruchu, który sygnalizuje niezamierzone przekroczenie ciągłej lub przerywanej linii. Kolejną nowością jest system monitorowania martwego pola, który ułatwia zmianę pasa ruchu. Bezpieczeństwo w kabinie zwiększa również nowa, pojemniejsza, dostosowana do ochrony dwóch pasażerów czołowa poduszka powietrzna.

Renault
Renault Trafic SpaceClass

Silniki wysokoprężne i automatyczna skrzynia biegów EDC

Nowy Trafic Combi i Nowy Trafic SpaceClass wyposażone są w trzy silniki wysokoprężne: nowy, mocniejszy o 5 KM silnik dCi 150 (z mechaniczną skrzynią biegów lub skrzynią automatyczną EDC), nowy silnik dCi 110 (z mechaniczną skrzynią biegów – dostępny tylko w wersji Combi) oraz wciąż dostępny silnik dCi 170 (z automatyczną skrzynią biegów EDC). Dzięki temu gama Nowego Trafica Combi i Nowego Trafica SpaceClass jest dostosowana do różnych sposobów użytkowania przez klientów. Sześciostopniowa, dwusprzęgłowa, automatyczna skrzynia biegów EDC, dostępna z silnikami dCi 150 i dCi 170, zwiększa komfort i dynamikę jazdy dzięki precyzyjnej i bezzwłocznej zmianie biegów. Technologia Stop&Start zapewnia gamie pełną zgodność z nowymi przepisami normy Euro 6Dfull.

Renault
Renault Trafic SpaceClass

Szczegółowe informacje dotyczące nowej gamy Renault Trafic do przewozu osób, która obejmuje Nowe Renault Trafic Combi i Nowe Renault Trafic SpaceClass, zostaną przedstawione na początku 2021 roku. Debiut rynkowy obu modeli planowany jest na drugą połowę kwietnia 2021 roku.

Źródło: Renault