Anna Dereszowska w hybrydowym Renault Captur

Anna Dereszowska w hybrydowym Renault Captur09.01.2021
Anna Dereszowska, aktorka i wokalistka, miłośniczka motoryzacji i ambasadorka Renault przesiadła się do nowego hybrydowego auta - pomarańczowego Renault Captur.

W codziennych decyzjach staram się kierować dobrem naszej planety i nie inaczej jest w przypadku jazdy samochodem. Ochrona środowiska ma znaczenie także dla Renault, dlatego zdecydowałam się na hybrydowe Renault Captur E-TECH Plug-in. Nie mam problemu z parkowaniem, po mieście jeżdżę prawie wyłącznie w trybie elektrycznym. Akumulator można łatwo doładować, nawet z domowego gniazdka. Samochód świetnie sprawdza się też w podróżach poza miastem – powiedziała Anna Dereszowska.

Jeden samochód z trzema silnikami, czyli napęd E-TECH

Układ napędowy montowany we wszystkich modelach Renault z jednostkami hybrydowymi jest dostępny w jednym z dwóch wariantów: E-TECH Hybrid w technologii pełnej hybrydy (HEV lub full hybrid) i E-TECH Plug-in Hybrid (PHEV lub hybryda z możliwością ładowania).

Inżynierowie z Renault zaprojektowali dla oferty napędów hybrydowych rewolucyjne rozwiązanie – oryginalne, praktyczne i jedyne w swoim rodzaju. Wykorzystuje technologie chronione ponad 150 patentami i jest oparte na szeregowo-równoległej architekturze napędu hybrydowego, aby zapewnić maksymalną liczbę kombinacji pracujących silników oraz jak najniższy poziom emisji CO2 podczas jazdy.

Renault
Anna Dereszowska z pomarańczowym Renault Captur E-TECH

Podczas prac rozwojowych nad samochodem z napędem hybrydowym wykorzystano wiedzę i doświadczenie w projektowaniu bolidów Renault DP World F1 Team. Produkowane seryjnie modele z napędem hybrydowym wykorzystują technologię opracowaną na potrzeby wyścigów Formuły 1.

Grupa Renault podejmuje zobowiązanie osiągnięcia zerowej emisji CO2 w Europie do 2050 roku. Do 2030 roku obniży emisję CO2 o 50% w porównaniu z poziomem z 2010 roku. Od 2022 roku wszystkie nowe modele Grupy będą oferowane również w wersji elektrycznej lub zelektryfikowanej. Przewiduje się, że za pięć lat 50% sprzedanych samochodów będą stanowiły pojazdy z napędem elektrycznym lub hybrydowym.

Modele hybrydowe E-TECH uzupełniają szeroką ofertę samochodów Renault z napędem w 100% elektrycznym, która obejmuje nowe ZOE, Kangoo Z.E. oraz Master Z.E. Renault proponuje pełną gamę napędów hybrydowych i hybryd plug-in w modelach Clio, Captur, Nowy Megane i Nowy Megane Grandtour, wyposażonych w technologie E-TECH Hybrid i Plug-in Hybrid.

Anna Dereszowska jeździ Nowym Renault Captur w wersji Intens E-TECH Plug-in, w kolorze Orange Atacama z czarnym dachem Etoile.

Źródło: Renault