Renault Kangoo z 4 gwiazdkami Euro NCAP

Renault Kangoo z 4 gwiazdkami Euro NCAP08.07.2021
Nowe Renault Kangoo jest standardowo wyposażone w najnowsze elementy, które podnoszą poziom bezpieczeństwa kierowcy, pasażerów oraz wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

Nowe Kangoo wyróżnia się przestronnym i modułowym wnętrzem oraz dużą przestrzenią ładunkową, która spełnia oczekiwania rodzin oraz wspólnie podróżujących znajomych. Projektanci nie zapomnieli także o bezpieczeństwie. Najnowszy model ma wzmocnioną konstrukcję, jest wyposażony w nowe systemy wspomagania prowadzenia oraz poduszki powietrzne, które zapewniają ochronę kierowcy i wszystkim pasażerom.

Nowe Renault Kangoo otrzymało cztery gwiazdki w testach Euro NCAP przeprowadzonych zgodnie z nowym, zaostrzonym protokołem oceny bezpieczeństwa wprowadzonym w 2020 roku. Ten doskonały wynik plasuje najnowszy kombivan Renault wśród liderów segmentu.

Renault
Nowe Renault Kangoo

Jeszcze wyższy poziom ochrony kierowcy i pasażerów, pełna ochrona dzieci

Nowe Kangoo jest wyposażone w sześć poduszek powietrznych, napinacze i ograniczniki napięcia pasów bezpieczeństwa oraz trzy punkty mocowania fotelików Isofix na przednim fotelu pasażera i bocznych siedzeniach z tyłu. Testy Euro NCAP oceniają stabilność konstrukcji kabiny oraz poziom ochrony kierowcy i pasażerów podczas testów zderzeniowych. Testy z wykorzystaniem manekinów 6- i 10-letnich dzieci potwierdziły optymalny poziom ochrony wszystkich części ciała najmłodszych użytkowników. Nowe Kangoo otrzymało najwyższy wynik w tej kategorii.

Renault
Nowe Renault Kangoo

Wyższy poziom ochrony wszystkich uczestników ruchu drogowego

Wyniki testów Euro NCAP potwierdzają skuteczność systemów aktywnego bezpieczeństwa, w tym m.in. aktywnego wspomagania nagłego hamowania, który zapewnia ochronę rowerzystom, pieszym i użytkownikom innych pojazdów w dzień i w nocy, ostrzegając kierowcę o ryzyku kolizji.

Testy zderzeniowe podkreślają także przydatność nowych systemów wspomagania prowadzenia, w tym układu utrzymania pasa ruchu, systemu ostrzegania o przekroczeniu prędkości z funkcją rozpoznawania znaków drogowych oraz regulatora i ogranicznika prędkości z funkcją kontroli prędkości podczas zjazdu z wzniesienia .


Źródło: Renault