Concept-Car Of The Year dla Renault 5 Prototype

Concept-Car Of The Year dla Renault 5 Prototype02.10.2021
Renault 5 Prototype zostało wybrane Concept-Car Of The Year przez jury składające się z dyrektorów designu największych marek samochodowych.

Renault 5 Prototype świadczy o dążeniu Renault do popularyzacji samochodów elektrycznych w Europie. Projektanci marki chcieli stworzyć nowoczesną edycję popularnego auta, które ma wszystko, co niezbędne, podobnie jak fascynujące Renault 5 w przeszłości. Renault 5 Prototype to atrakcyjny, kompaktowy samochód miejski, który przenosi ten ponadczasowy model Renault w przyszłość i jest bogatszy o nowoczesne elementy, takie jak w 100% elektryczny napęd.

Renault 5 Prototype zostało wybrane samochodem koncepcyjnym roku przez prestiżowy serwis motoryzacyjny Car Design News. Do walki o tytuł stanęły samochody studyjne opracowane przez producentów w okresie od marca 2020 do marca 2021 roku. Car Design Review 8 proponuje przegląd roku pod względem designu i pokazuje najnowsze trendy i innowacje. Jury składa się z ekspertów motoryzacyjnych i dyrektorów ds. designu największych producentów samochodów.

Renault
Renault 5 Prototype

Tytuł samochodu koncepcyjnego roku przyznany przez Car Design News modelowi R5 Prototype ma szczególne znaczenie dla zespołu designu Renault, bo jest to nagroda przyznawana przez jury, w skład którego wchodzą wielcy projektanci samochodów! Jesteśmy z niej bardzo dumni. Cieszymy się też z doskonałego przyjęcia Renault 5 Prototype przez prasę i klientów, zwłaszcza że stylistyka nadwozia jest w ponad 90% taka sama jak samochodu, który wejdzie do seryjnej produkcji! - Gilles Vidal, Dyrektor Renault Design

Model seryjny, opracowany na podstawie Renault 5 Prototype, zostanie zaprezentowany w 2024 roku.

Źródło: Renault