Renault Austral odsłania elegancką i atletyczną sylwetkę

Renault Austral odsłania elegancką i atletyczną sylwetkę15.01.2022
Nowe Renault Austral zachwyca grą światłocieni na nadwoziu. Atletyczna i elegancka sylwetka jest zdecydowanie nowoczesna.

Elegancki i zaawansowany technologicznie – tymi słowami Gilles Vidal, dyrektor designu marki Renault, określa nowego SUV-a z segmentu C – Renault Austral. Projektanci nawiązali do kanonów stylistycznych obecnej gamy i stworzyli atrakcyjny, wyrafinowany i zdecydowanie nowoczesny samochód.

Atrakcyjna stylistyka, która podkreśla jakość nowego SUV-a

Projektanci umiejętnie wykorzystali podstawowe atrybuty, które stanowią o atrakcyjności SUV-a: proporcje bryły z uwzględnieniem zwisu i wymiarów kół. Odpowiednio zaakcentowali też muskularne nadkola. W efekcie uzyskali SUV-a z charakterem. Wyraziste, atletyczne i nowoczesne nadwozie Nowego Renault Austral zachwyca proporcjami, które budzą poczucie solidności i dynamiki.

Renault
Renault Austral SUV

Bardzo zmysłowy i energetyczny design Renault przechodzi metamorfozę. Strukturę bryły samochodu zmieniają linie, które biegną powyżej nadkoli i ożywiają profil auta z mocą i precyzją. Austral ma wyraziste, dynamiczne nadwozie, które wpisuje się w nowy kanon stylistyczny marki.

Renault Austral to połączenie elementów stylistycznych o wyrazistym charakterze, które stworzyły dynamiczny i elegancki design. A jego jakość jest widoczna już na pierwszy rzut oka. Poprawiliśmy spasowanie elementów nadwozia poprzez zmniejszenie szczelin między nimi, aby uzyskać wrażenie wysokiej jakości, widocznej już na pierwszy rzut oka. - Gilles Vidal, dyrektor designu marki Renault

Wśród zapadających w pamięć elementów stylistycznych Nowego Renault Austral można wymienić wyraziste przetłoczenie w dolnej części boku nadwozia, które porządkuje bryłę samochodu. Opada lekko do przodu, przez co dynamizuje sylwetkę SUV-a. Takie podejście do formy oddala się od klasycznego ciągu linii równoległych do podłoża, które tworzą statyczny efekt. Patrząc z boku, mamy wrażenie, że Austral wyrywa się do przodu i jest dynamiczny nawet kiedy stoi.

Renault
Renault Austral SUV

Zaawansowany technologicznie i nowoczesny SUV

Efekt high-tech uzyskano dzięki przednim i tylnym światłom Australa. Z tyłu imponujące światła w kształcie litery „C” łączą się z logo, tworząc spektakularny efekt. Podobne rozwiązanie widzimy z przodu. Nie sposób nie zwrócić uwagi na światła i grill auta. Wprowadzona po raz pierwszy w Renault Megane E-TECH Elektrycznym technologia mikroukładów optycznych wykorzystuje klosz z pleksiglasu z wygrawerowanymi liniami i wzorami, zarówno na powierzchni, jak i wewnątrz ścianki. Kiedy światło z diod LED pada na klosz z pleksiglasu, wszystkie wygrawerowane strefy rozświetlają się, tworząc niepowtarzalny, żywy i precyzyjny efekt wizualny.

Opanowanie zaawansowanych technologii i dążenie do doskonałości były leitmotivem w pracach projektowych nad Nowym Renault Austral.

Źródło: Renault