Clio Renault F1 Team R27

Clio Renault F1 Team R2726.02.2007
Renault Sport Technologies pokazał w Amsterdamie model Clio Renault F1 Team. Międzynarodowe testy nowego bolidu R27 były wyjątkową okazją do świętowania sukcesów zespołu ...

Renault Sport Technologies pokazał w Amsterdamie model Clio Renault F1 Team.

Clio Renault F1 Team R27 1 Międzynarodowe testy nowego bolidu R27 były wyjątkową okazją do świętowania sukcesów zespołu, który wywalczył podwójny tytuł mistrza świata konstruktorów Formuły 1 i okazją do zaprezentowania Clio Renault F1 Team R27 - kwintesencji sportowych emocji. To wyjątkowy samochód, który dzięki zastosowaniu rozwiązań technicznych rodem z wyścigów F1 swoimi osiągami wyzwala adrenalinę i stanowi ucieleśnienie pasji i przyjemności prowadzenia. Charakteryzuje się on nie tylko ekskluzywnym wyglądem, lecz także jeszcze bardziej sportowym zachowaniem.

Sportowy charakter Clio wywodzi się wprost z Renault F1 Team

Czerwone zaciski hamulców, nowy kolor "Żółty Sirius" i ekskluzywne oznaczenia Renault F1 Team i World Champion sprawiają, że specjalna seria Clio Renault Sport jest natychmiast utożsamiana ze swoją starszą siostrą Mégane Renault F1 Team.

Clio Renault F1 Team R27 2 We wnętrzu znalazło się miejsce na sportowe fotele Récaro i tabliczkę z indywidualnym numerem, co nie pozostawia cienia wątpliwości co do wyjątkowego i jeszcze bardziej sportowego charakteru tego samochodu.

Clio Renault F1 Team R27 wyposażono w podwozie Cup, które w połączeniu z 17" obręczami BeBop w kolorze Ciemny Anthracite zapewnia jeszcze większą precyzję prowadzenia i jeszcze wspanialsze wrażenia z jazdy. Dzięki dodatkowemu obniżeniu podwozia w stosunku do modelu Clio Renault Sport, specjalnej regulacji amortyzatorów i zastosowaniu specjalnych sprężyn, możliwe stało się uzyskanie jeszcze lepszych osiągów i zapewnienie kierowcy ekstremalnej przyjemności.

Szczegóły dotyczące specjalnej serii Clio Renault F1 Team R27 zostaną zaprezentowane szerokiemu gronu pasjonatów motoryzacji na Międzynarodowym Salonie w Genewie.

Źródło: Renault